لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
شنبه ۳۱ ثور ۱۴۰۱ کابل ۱۰:۴۸

نجیب دانش: در حمله انتحاری شش درک ۲ تن کشته و ۷ تن زخمی شدند


انتحارکننده شش درک قبل از رسیدن به هدف شناسایی شده بود
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:27 0:00

وزارت داخله افغانستان می‌گوید که در حمله انتحاری در ساحه شش درک مربوط به حوزه نهم امنیتی شهر کابل دو تن کشته و هفت تن دیگر زخمی شدند.

نجیب دانش سخنگوی این وزارت روز شنبه «۰۵حوت۱۳۹۶» به خبرنگاران در کابل گفت که حمله حوالی ۸:۲۰ صبح زمانی صورت گرفت که یک فرد با پای پیاده مواد انفجاری همراه‌اش را منفجر ساخت.

نجیب دانش سخنگوی وزارت داخلۀ افغانستان
نجیب دانش سخنگوی وزارت داخلۀ افغانستان

وی گفت:

"متأسفانه حوالی ساعت ۸:۲۰ دقیقه صبح امروز در مربوطات حوزه نهم در ساحه شش درک یک حمله انتحاری صورت گرفته که به اثر این حمله معلوماتی که از محل به ما رسیده‌است دو نفر شهید و هفت تن مجروح می‌باشند که در بین کشته شده‌ها و مجروحین افراد ملکی و نظامی شامل می‌باشند."

تلاش کردیم تا در مورد رقم دقیق شمار قربانیان از وزارت صحت عامه معلومات بگیریم، اما آنان از صحبت در این مورد خودداری کردند.

گروه داعش در ویب سایت مربوط به اینگروه "اعماق" مسئولیت حمله روز شنبه را بدوش گرفته‌است.

این در حالیست که درست دو ماه قبل نیز در همین ساحه یک حمله انتحاری دیگر صورت گرفته بود که در آن رویداد شش تن کشته و پنج تن دیگر زخمی شده و مسئولیت آنرا نیز گروه داعش به عهده گرفته بود.

محل رویداد یکی از ساحات به شدت محافظت شده شهر کابل است که در کنار ادارات امنیت ملی شماری از ادارات مهم دیگر نیز در این منطقه موقعیت دارد.

در دو ماه گذشته کابل شاهد شماری از حملات خونین انتحاری و انفجاری بوده است که از این میان حمله گروهی بر هوتل انتر کانتیننتال و دیگر انفجار موتر بمب در برابر شفاخانه جمهوریت می‌باشد که به گفته مقامات افغان این رویدادها تلفات صدها فرد ملکی را در قبال داشت.

در حمله انتحاری در کابل ۶ تن کشته شدند
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:53 0:00

پس از وقوع این حملات، تدابیر امنیتی در کابل شدت گرفت، تلاشی در برخی مناطق مهم شهر افزایش یافته و جاده‌ها به روی ترافیک مسدود گردیدند.

یک شاهد عینی و دو تن از باشنده‌گان کابل در مورد می‌گویند:

"عبدالمطلب استم، زمانی‌که انفجار صورت گرفت، دیدم که خاک و گرد است و دیگر چیزی را ندیدم، از نزدیک رویداد موتر امنیت گذشت."

"نام من شریف است، ببینید اینجا هم چک پاینت است و آنجا هم، انتحاری خو از هوا نمی آید، حتماً کسی با وی کمک می‌کند."

"نام من بلال است این‌جا که کمره‌های امنیتی است و تدابیر امنیتی به شدت گرفته شده‌است چرا انتحاری می‌آید و حمله را انجام می‌دهد."

این در حالیست که وزارت داخله افغانستان پلان جامع امنیتی را برای شهر کابل تدوین کرده‌است اما اینپلان تا حال با رسانه‌ها شریک ساخته نشده‌است.

از سوی دیگر وزارت امور داخله بخاطر بهبود امنیت شهر کابل تمام آمرین حوزه‌های پولیس را نیز تغییر داده است.

جاوید حسن زاده

  • معلومات قبلی

وزارت داخله افغانستان می‌گوید که در حمله انتحاری امروز شنبه «۵حوت۱۳۹۶» که حوالی ساعت ۸:۲۰ صبح رخ داد، یک تن کشته و شش تن زخمی شده‌اند.

نجیب دانش سخنگوی این وزارت به رادیو آزادی گفت، این حمله در منطقه شش درک مربوط حوزه نهم امنیتی شهر کابل رخ داده‌است.

وی گفت که این حمله توسط فردیکه مواد انفجاری در بدنش جابجا گردیده بود، صورت گرفته‌است.

به گفته آقای دانش در میان قربانیان این حمله افراد ملکی و نظامی شامل اند.

مسئولیت این حمله را تا هنوز کدام گروهی بدوش نگرفته‌است.

XS
SM
MD
LG