لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
دوشنبه ۵ حمل ۱۳۹۸ کابل ۰۹:۴۵

رئیس فدراسیون کشتی ایران از مقامش کنار رفت


رسول خادم رئیس فدراسیون کشتی ایران بعد از آن که از مقامات آن کشور به‌خاطر ممنوعیت رویارویی ورزشکاران ایرانی با ورزشکاران اسرائیل و مجازات ورزشکارن ایرانی انتقاد کرد، از مقامش کنار رفت.

وی در نامۀ که ۲۸ فبروری در ویب‌سایت این فدراسیون نشر شد گفته‌است، نمی‌تواند دروغ بگوید و مجبور به استعفا شده‌است.

رسول خادم رئیس فدراسیون کشتی ایران که برندۀ مدال طلا در مسابقات المپیک است، دو ماه قبل به‌حیث رئیس فدراسیون کشتی ایران دوباره انتخاب شد.

آژانس خبری نیمه رسمی ایسنا گزارش داده‌است که بعد از نشر خبر استعفای رسول خادم، شورای کشتی آزاد و گریک و رومن ایران گفته است، آن‌ها نیز به طور دسته جمعی استعفا می‌کنند.

حکومت ایران، اسرائیل را به رسمیت نمی‌شناسد، ورزشکاران ایران از رویا‌رویی با ورزشکاران اسرائیل منع شده‌اند.

ورزشکاران ایران از رویا‌رویی با ورزشکاران اسرائیل منع شده‌اند.

اتاق امور دسپلین اتحادیه بین‌المللی کشتی جهان، علی رضا کریمی مشیانی ورزشکار ایرانی را به خاطر مقابل نشدن با رقیب اسرائیلی‌اش که باید در ماه نوامبر سال ۲۰۱۷ میلادی صورت می‌گرفت، در ماه گذشته برای شش ماه از اشتراک در مسابقات منع کرد و بالای حمید رضا جمشیدی مربی وی دو سال ممنوعیت وضع شد.

به تعقیب این فیصله اتاق امور دسپلین اتحادیه بین‌المللی کشتی جهان، رسول خادم رئیس فدراسیون کشتی ایران از مقامات این‌کشور به خاطر شیوه برخورد آن‌ها با رقبای اسرائیلی انتقاد کرد.

رسول خادم گفت:

"اگر ما باید به پالیسی عدم مقابله با ورزشکاران رژیم صهیونیست ادامه دهیم، مسئولیت آن نباید روی شانه‌های ورزشکاران و مربیان آن‌ها قرار بگیرد."

آقای خادم خواستار یک حل اساسی به این مشکل شده‌است.

ابراهیم جوادی یک عضو شورای کشتی آزاد ایران می‌گوید، مقامات ایران باید به ساختار‌های بین‌المللی در مورد تصمیم‌شان اطلاع دهند تا بعد از این ورزشکاران مجبور نباشند، دروغ بگویند.

کشتی یکی از ورزش‌های خیلی مشهور در ایران است و از سال ۱۹۷۹ میلادی از پیروزی انقلاب اسلامی تا اکنون ده‌ها ورزشکار ایرانی مسابقات در برابر ورزشکاران اسرائیل را بایکات کرده‌اند.

XS
SM
MD
LG