لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
یکشنبه ۲۵ قوس ۱۳۹۷ کابل ۰۱:۴۷

اظهارات تازه اسد روی ادامه عملیات نیروهایش در غوطه شرقی سوریه


بشار اسد رئیس جمهور سوریه می‎گوید نیروهایش عملیات تهاجمی در منطقه غوطه شرقی را که در کنترول شورشیان قرار دارد با وجود آن ادامه می‎دهند که چندین کشور خواهان توقف این عملیات شده‎اند.

این اظهارات اسد که دیروز در تلویزیون دولتی سوریه منتشر شد در حالی صورت گرفت که فعالین می‎گویند نیروهای حکومتی سوریه چهارم حصه منطقه غوطه شرقی را که در چند روز گذشته در کنترول شورشیان بود، گرفته‎اند.

اداره نظارت از حقوق بشر سوریه که مرکز آن در بریتانیا است دیروز گفت، اکثر این بخش‎ها مناطق زراعتی اند.

یک سخنگوی گروه جیش‌الاسلام یکی از گروه‎های عمده شورشی در غوطه گفته‎است، پالیسی پیشروی زمینی نیروهای حکومتی باعث آن شده‎است که شورشیان عقب نشینی نموده و دوباره بسیج می‎شوند.

رسانه‎های حکومتی قبلاً گزارش دادند که اردوی سوریه در چندین جبهه به پیشرفت‎های دست یافته و کنترول بعضی قریه‎ها و مناطق زراعتی را در شرق دمشق به دست گرفته‎است.

این در حالیست که دونالد ترمپ رئیس جمهور امریکا و ترزا می صدراعظم بریتانیا دیروز در یک تماس تیلیفونی توافق کردند، سوریه و متحدش روسیه مسئولیت خشونت‎های منطقه غوطه را به دوش دارند.

از سوی دیگر رئیس جمهور فرانسه از همتای ایرانی‎اش حسن روحانی خواسته‎است، بر حکومت سوریه فشار آورد تا حملات کورکورانه بر غیر نظامیان در غوطه را متوقف سازد.

XS
SM
MD
LG