لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
یکشنبه ۴ حمل ۱۳۹۸ کابل ۰۱:۲۴

توصیه مربی تیم فوتبال زنان افغانستان برای محو مشکلات زنان چیست؟


مربی تیم فوتبال زنان افغانستان خالده پوپل در سال ۲۰۱۱ میلادی از کشور خود به دنمارک فرار کرد.

خانم پوپل به خبرگزاری فرانس پرس گفته‎است که در افغانستان او به تهدیدهای مرگ رو به رو بود و بخاطر فشارهای که از سوی مردان برایش وجود داشت نمی‎توانست به فوتبال ادامه بدهد.

خالده پوپل ۳۰ ساله در این اواخر روی زنده‎گی و مشکلات خویش به حیث یک زن ورزشکار در افغانستان با بازی کنان تیم فوتبال زنان انگلستان صحبت کرد.

یک بازیکن فوتبال
یک بازیکن فوتبال

خانم پوپل اظهار داشت زنان باید متحد باشند و با اتفاق و یک پارچه‎گی علیه کمبودی‎ها و مشکلاتی که در برابر آن‎ها در یک جامعه عقب مانده مانند افغانستان وجود دارد مبارزه کنند.

خالده در صحبت با بازیکنان فوتبال زن در انگلستان گفت در یک پارچه‎گی خیر همه نهفته و اگر زنان می‎خواهند برای مساوات تلاش کنند از این طریق می‎توانند آسانتر به هدف برسند.

وی افزود:

"سخنان من به هریک زن اینست که خود را قوی نگهدارند زنان با اتفاق کارهای زیاد انجام داده می‎توانند."

خالده پوپل اکنون از یک کشور بسیار دور از افغانستان مسئول برنامه‎های فوتبال بازان زن در افغانستان می‎باشد. در تیم‎های فوتبال زنان افغان آنعده دختران افغان که در تیم‎های خارجی بازی می‎کنند نیز عضویت دارند.

پوپل: زنان اگر به تنهایی مبارزه کنند مانند یک انگشت ضعیف خواهند بود.
پوپل: زنان اگر به تنهایی مبارزه کنند مانند یک انگشت ضعیف خواهند بود.

خالده پوپل در صحبت با خبرگزاری فرانس پرس گفت:

"زنان مانند انگشتان دست من می‎باشند، اگر به تنهایی مبارزه کنند مانند یک انگشت ضعیف خواهند بود و اگر تمام انگشتان باهم باشند از آن مشت قوی ساخته می‎شود و می‎توانند هرچیزی را که در مقابل آن‎ها قرار می‎گیرد با مشت خود از راه بردارند."

خالده پوپل می‎گوید در افغانستان بعضی مردها به او ناسزا می‎گفتند و نام‎های بد را به او می‎گذاشتند و حتی در بعضی مواقع او را به مرگ تهدید می‎کردند که در نهایت او به فرار از وطنش مجبور شد.

XS
SM
MD
LG