لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
یکشنبه ۴ حمل ۱۳۹۸ کابل ۰۱:۵۳

مقامات: در حمله طالبان بر یک پوسته ۹ پولیس در هرات کشته شده‌اند


مقام‌های محلی ولایت هرات می‌گویند که دیشب در جریان درگیری میان نیروهای امنیتی و طالبان مسلح در این ولایت حد اقل نُه تن از نیروهای امنیتی و ۱۵ طالب مسلح کشته شده‌اند.

جیلانی فرهاد سخنگوی والی هرات امروز به رادیو آزادی گفت که این درگیری پس از آن آغاز شد که طالبان مسلح بالای پوسته امنیتی در ولسوالی شیندند حمله کردند.

آقای فرهاد افزود:

"متاسفانه شب گذشته در اثر یک درگیری بین طالبان مسلح و نیروهای امنیتی در ولسوالی شیندند ۹ تن از نیروهای امنیتی شهید شدند و از طرف مقابل هم گزارش‌های داریم که ۱۵ تن از طالبان مسلح کشته شده و ۲۲ تن دیگر هم زخمی شدند."

سخنگوی والی هرات در عین حال از کشته شدن قوماندان تولی پولیس نظم عامه نیز خبر داد و گفت که او زمانی با محافظ اش در ولسوالی شیندند کشته شد که موتر وی با ماین کارگذاری شده کنار سرک برخورد کرد.

اما قاری یوسف احمد که خود را سخنگوی طالبان مسلح معرفی می‌کند در یک اعلامیه که به رسانه‌ها فرستاده‌است ادعا می‌کند که آنان در این حمله ۱۲ سرباز نیروهای افغان را کشته‌اند.

از سوی دیگر گل آقا روحانی قوماندان امنیه ولایت پکتیا گفته‌است که در حمله شورشیان مسلح حد اقل سه پولیس در این ولایت کشته شده‌اند.

طالبان دیشب بالای شماری از پوسته‌های پولیس در پکتیا حمله کرده‌اند.

  • جزئیات قبلی:

طالبان بالای یک پوسته پولیس نظم عامه در ولسوالی شیندند ولایت هرات حمله کرده اند.

این حمله شب گذشته رخ داده است.

هر چند گزارش ها آمار دقیق این حمله را ضد و نقیض میگویند اما یک منبع که نخواست نامش گرفته شود در صحبت با رادیو آزادی میگوید که از اثر این حمله طالبان مسلح ۹ پولیس کشته ۲ تن زخمی و ۲ تن دیگر لادرک شده‌اند.

منبع همچنان می‌گویند که طالبان امکانات جنگی پولیس این پوسته را نیز با خود برده‌اند.

با این حال جیلانی فرهاد سخنگوی ولایت هرات در صحبت با رادیو آزادی این حمله را تائید می‌کند و می‌گوید که در این رویداد تلفات به هردو جانب وارد شده‌اند اما وی در مورد ارقام دقیق آن چیزی نمی‌گوید.

به گفته جیلانی هیئتی متشکل از ارگان‌های امنیتی به محل رویداد فرستاده شده‌است.

طالبان مسلح تا اکنون در این مورد چیزی نگفته‌اند.

XS
SM
MD
LG