لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
جمعه ۲ حمل ۱۳۹۸ کابل ۰۶:۳۶

روحانی: به زنان باید اجازه حضور در استدیوم‌های ورزشی داده شود


حسن روحانی رئیس جمهور ایران خواهان از میان برداشته شدن منع ده‌ها ساله حضور زنان در استدیوم‌های ورزشی شده است.

بر اساس اعلامیۀ که از دفتر ریاست جمهوری ایران منتشر شده‌است آقای روحانی دیروز در دیدار با ورزشکاران ایرانی گفت، در اسلام هیچ فرقی نباید بین مردان و زنان باشد و به همین دلیل به زنان نیز باید اجازه حضور در استدیوم‌های ورزشی داده شود.

زنان در ایران از ۳۹ سال به این‌طرف یعنی از انقلاب اسلامی این‌کشور در سال ۱۹۷۹ تا به حال از رفتن به استدیوم‌های ورزشی منع بوده‌اند.

روحانی این را مورد سؤال قرار داد که چرا مقامات مذهبی به زنان اجازه شرکت در استدیوم‌ها در جریان بازی‌های ورزشی نداده‌اند. او گفت زنان ایران در بخش ورزش فعالیت داشته و به افتخاراتی هم دست یافته‌اند.

روحانی هم‌چنان گفته‌است "آیا این خدمت به اسلام است که زنان را از رفتن به استدیوم‌ها و تماشای مسابقات ورزشی مانع شد؟

او گفت، ملاهای ایرانی این ممانعت را به این دلیل وضع کرده‌اند که زنان نباید صدای مردانی را که در جریان مسابقات، ورزشکاران تیم‌های دیگر یا حامیان شانرا دشنام می‌دهند بشنوند.

روحانی این مسئله را رد کرده گفت، زنان نباید به سبب بی‌حیایی و بد زبانی مردان مجازات شوند.

به گفته روحانی "اسلام واقعی شرکت زنان در اجتماع را منع نمی‌کند، اسلام نگفته است تمام زنان باید در خانه باشند، اسلام می‌گوید زنان می‌توانند با حفظ حجاب در امور اجتماعی سهیم شوند."

وی هم‌چنان پیشنهاد کرد که ورزش زنان باید در تلویزیون‌ها منتشر شود. به گفته او چرا باید رویدادهای ورزشی را که زنان ما در آن می‌درخشند و با تیم‌های مشهور جهان مسابقه می‌دهند، نشان ندهیم.

این اظهارات روحانی سه ماه بعد از آن ایراد شد که جیانی انفانتینو رئیس فدراسیون بین‌المللی فوتبال گفت، رئیس جمهور ایران به وی اطمینان داده‌است که به زنان کشورش اجازه شرکت در مسابقات بین‌المللی فوتبال داده خواهد شد.

XS
SM
MD
LG