لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
یکشنبه ۵ جوزا ۱۳۹۸ کابل ۰۶:۲۰

وزیر دفاع امریکا: نیروهای افغان در حال بهتر شدن اند


جیمز متیس وزیر دفاع ایالات متحده امریکا

جیمز متیس وزیر دفاع ایالات متحده امریکا می‌گوید، نیروهای امنیتی افغان در حال پیشروی اند و رئیس جمهور محمد اشرف غنی بر اساس اعتماد بلند بالای این نیروها، آتش‌بس را با طالبان مسلح اعلام کرده‌است.

آقای متیس که دیروز در نشست وزرای دفاع ناتو در بروکسل پایتخت بلجیم سخنرانی می‌کرد گفت:

"این را باید بگویم که نیروهای افغان در حال بهتر شدن اند، همه شش فرقه اردوی افغانستان در سراسر آن کشور گماشته شده‌اند که عزم و اراده افغان‌ها را نشان می‌دهد. این همه در حالیست که حکومت افغانستان با حمایت ناتو در پی یک نظام سیاسی پایدار و جامع برای مردمش است که همه در آن شامل باشند."

محمد اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان روز پنج‌شنبه (هفتم جون) در یک بیانیه خود از ۲۷ ماه مبارک رمضان تا پنجم عید فطر آتش‌بس را با طالبان مسلح اعلام کرد و هم‌چنان به نیروهای دفاعی افغان دستور داد تا در جریان آتش‌بس عملیات نظامی شانرا علیه طالبان مسلح متوقف کنند، اما عملیات نظامیان افغان علیه گروه داعش، شبکه القاعده و شبکه‌های دیگر تروریستی دوام خواهد داشت.

جیمز متیس وزیر دفاع ایالات متحدۀ امریکا در این مورد به نشست وزرای دفاع ناتو در بروکسل گفت که اعلام آتش‌بس نشان دهنده اعتماد کافی رئیس جمهور افغانستان بالای نیروهای امنیتی افغان است.

به گفته آقای میتس، اعلام آتش‌بس هم‌چنان تعهد حکومت رئیس جمهور غنی و متحدان امریکایی آنرا برای صلح ابراز می‌کند.

طالبان مسلح تاکنون در مورد اعلام آتش‌بس از سوی رئیس جمهور اشرف غنی پاسخ نداده اند.

XS
SM
MD
LG