لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
جمعه ۳ حوت ۱۳۹۷ کابل ۰۲:۵۲

ایران: زنان اجازه دارند تا نمایش مسابقات جام جهانی فوتبال را یکجا با مردان تماشا کنند


مقامات ایران به زنان اجازه دادند تا نمایش مسابقات جام جهانی فوتبال را یکجا با مردان در محضر عام تماشا کنند.

بیستم جون هزاران تن برای تماشای نمایش مسابقه فوتبال بین تیم‌های ایران و اسپانیا همراه با خانواده‌هایشان به استدیوم ورزشی "آزادی" در شهر تهران داخل شدند.

شورای ولایتی تهران بیستم جون گفت، استدیوم‌های ورزشی"آزادی" و "تختی" در تهران دروازه‌هایشان را بروی زنان باز می‌کنند، تا نشرات تلویزیونی مسابقه ایران با اسپانیا را تماشا کنند.

به‌گفته این شورا ممنوعیت تماشای این مسابقه برای زنان در پارک‌ها و سایر محلات عام نیز رفع شده است.

حضور زنان در استدیوم‌ها، یکی از خواسته‌هایست که از سال‌ها به این‌سو مدافعان حقوق زنان در پی دسترسی به آن اند.

به تاریخ پانزدهم جون نیز قرار بود تا مسابقه فوتبال بین تیم‌های ایران و مراکش در استدیوم‌ها و پارک‌های ایران نمایش داده شود، اما مقامات ایران در آخرین لحظات آن را نیز لغو کردند.

در نیمه اول این مسابقه که ایران در آن برنده شد، علاقه‌مندان تیم فوتبال ایران در استدیوم ورزشی شهر سن پترزبورگ که مسابقه در آن جریان داشت، لوحه را بلند کردند که در آن نوشته شده بود:

"هیچ ممانعت نباید برای زنان!"

"از حضور زنان در استدیوم‌های ایران حمایت کنید!"

اما این لوحه توسط مسئولان استدیوم برداشته شد، ولی آن لوحه در نیمه دوم مسابقه دوباره بلند شد.

مقامات ایران در مورد پالیسی ممنوعیت حضور تماشاچیان زن در استدیوم‌ها برای حمایت از ورزشکارن مرد، با انتقادات شدید در حال افزایش مواجه اند.

فعالان حقوق زنان ایرانی ابراز امیدواری کرده‌اند که احتمال دارد اجازه دادن به تماشای نمایش مسابقه فوتبال بین تیم‌های ایران و اسپانیا به لغو عمومی ممنوعیت حضور زنان در استدیوم‌های ورزشی ایران منجر شود.

مقامات ایران در مورد پالیسی ممنوعیت حضور تماشاچیان زن در استدیوم‌ها برای حمایت از ورزشکارن مرد، با انتقادات شدید در حال افزایش مواجه اند.

اکثراً زنان مخالف با این پالیسی که تلاش می‌کنند آن را در نظر نگیرند، توسط پولیس ایران زندانی می‌شوند که باعث اعتراضات بین‌المللی و گروه‌های حقوق بشر شده‌است.

XS
SM
MD
LG