لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
دوشنبه ۱۳ سرطان ۱۴۰۱ کابل ۰۵:۴۰

کسبه کاران در تهران و برخی شهرهای دیگر ایران مظاهره کردند


معترضین در بازار تهران

کسبه کاران بازار شهر تهران صبح روز دوشنبه در اعتراض به گرانی‌های اخیر دکان‌های خود را بستند و شماری هم دست به اعتراض زدند.

گزارش شده که مأموران امنیتی به سوی تظاهر کننده‌گان گاز اشک‌آور شلیک کرده‌اند.

ویدیوهایی‌که به رادیو فردا فرستاده شده نشان می‌دهند که بخش‌های مختلف شهر تهران به روز دوشنبه شاهد اعتراض‌ها بوده‌است.

معترضان به سرک‌ها در اطراف میدان بهارستان و در نزدیکی ساختمان مجلس شورای اسلامی، اطراف بازار تهران، جاده لاله‌زار، جاده سرچشمه و مناطق دیگر ریختند.

آن‌ها شعارهای گوناگون سر می دادند از جمله «ایرانی بس است دیگه، غیرتت را نشان بده»، «نه غزه نه لبنان، جانم فدای ایران»، «ببندید ببندید، ما همه با هم هستیم» و «سوریه را رها کن، فکری به حال ما کن»

بر اساس ویدیوهای ارسال شده به رادیو فردا، مأموران امنیتی در میدان بهارستان به سوی تظاهر کننده‌گان گاز اشک‌آور شلیک کرده‌اند.

گزارش شده‌است که در چند شهر دیگر ایران نیز اعتراض‌‌ها صورت گرفته‌است.

مارکیت تهران
مارکیت تهران

با بسته شدن بازار تهران و تجمع اعتراضی کسبه کاران اعتراض‌های روز دوشنبه آغاز شد، اما آهسته آهسته به دیگر مناطق تجاری تهران، از جمله مولوی، جمهوری و لاله‌زار گسترش یافت.

بر اساس گزارش‌ها، شام دوشنبه اکثر مناطق تجاری در جنوب و مرکز تهران تعطیل شدند.

عبدالله اسفندیاری، یکی از مسئولان بازار تهران می‌گوید، اعتراض کسبه کاران بخاطر بلند بودن قیمت اسعار و نوسانات آن و بی‌ثباتی در گمرک است.

او افزوده‌است که به دلیل نوسانات بازار، به هیچ وجه نمی‌توانند تصمیم بگیرند و اموال خود را بفروشند.

اعتراضات در بازار تهران
اعتراضات در بازار تهران

خبرگزاری فارس دلیل اعتراض‌های روز دوشنبه در تهران را اعتراض به رکود حاکم بر بازار، نوسان نرخ اسعار، کمبود مشتری و بلند بودن قیمت اموال گفته‌است.

اعتراض‌های روز دوشنبه تهران یک روز پس از آن صورت گرفت که دو مرکز تجارتی موبایل و اموال دیجیتال روز یک‌شنبه شاهد تجمع‌های اعتراضی بود و معترضان در اعتراض به نابسامانی در بازار اسعار راه‌پیمایی کردند.

نرخ اسعار در بازار آزاد تهران روز یک‌شنبه بار دیگر شاهد تغییر بود و قیمت هر دالر با ثبت ریکارد جدید به ۹ هزار تومان رسید.

رسانه‌های ایران دوشنبه از طرح جدید حکومت ایران برای سه‌ نرخی شدن قیمت دالر خبر دادند.

بر اساس گزارش‌ها، در حال حاضر نرخ‌های جدید قیمت اسعار دربازار مشخص نیست و خرید و فروشی انجام نمی‌شود.

XS
SM
MD
LG