لینک های دستیابی پذیر

خبر تازه
دوشنبه ۲۷ عقرب ۱۳۹۸ کابل ۱۱:۰۵

آرمان ملی: کابل باید رسماً از پاکستان به سازمان ملل متحد شکایت کند


روزنامه‌های چاپ امروز کابل بیشتر روی اظهارات اخیر رئیس جمهور غنی در رابطه به مداخله پاکستان و حمایت آن کشور از طالبان مسلح سرمقاله‌های‌شان را اختصاص داده‌اند.

هیواد

روزنامه دولتی هیواد نوشته که رئیس جمهور خطاب به پاکستان گفته که چرا تروریست‌ها و حمله کننده‌گان در آن کشور تداوی می‌شوند؟

در ادامه نوشته شده که رئیس جمهوری این اظهارات را در سفری که روز قبل به ولایت غزنی داشت بیان کرد و گفته‌است که در شفاخانه‌های کشور همسایه پاکستان، طالبان که در جنگ غزنی زخمی شده بودند، مداوا می‌شوند.

روزنامه از قول رئیس جمهور نوشته که برای جنگ غزنی حمله کننده‌گان از پاکستان آمده بودند، این در حالی است که لوی درستیز پاکستان سندی را به امضا رسانیده که به اساس آن بعد از بوجود امدن حکومت جدید در پاکستان، این موضوع به گونه جدی مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

دنیا

روزنامه دنیا از قول اسفندیار ولی خان رهبر حزب عوامی پشتونخوا نوشته که در مورد پاکستانی هایی‌که در جنگ غزنی حضور داشتند باید تحقیق صورت بگیرد.

در ادامه از قول وی گفته شده که پاکستان باید گام‌های عملی برای همکاری در راستای صلح افغانستان بردارد.

در اخیر مطلب از قول ولی خان نوشته که حکومت پاکستان باید سیاست‌اش را نسبت به افغانستان تغییر بدهد و به گونه صادقانه با حکومت افغانستان در قسمت مبارزه با تروریزم و آوردن صلح همکاری نماید.

ماندگار

روزنامه ماندگار روی ابراز نظر های سیاست مداران پاکستانی که در صفحات اجتماعی نشر شده پرداخته و نوشته که افراسیاب ختک و باشرا کهر دو سیاست مدار پاکستانی در صفحات توییتر‌شان نوشته‌اند که حکومت و پارلمان پاکستان در رابطه به حضور پاکستانی‌ها در جنگ غزنی وضاحت بدهند.

آرمان ملی

روزنامه آرمان ملی نوشته که حکومت افغانستان باید به گونه رسمی از پاکستان به سازمان ملل متحد شکایت کند.

به باور سرمقاله نویس، اسلام آباد در امور داخلی افغانستان به گونه آشکارا مداخله کرده و از تروریستان حمایت می‌کند.

روزنامه از قول صاحب نظران سیاسی افغان نوشته که عدم موجودیت سیاست روشن در افغانستان باعث گردیده تا پاکستان به گونه سیستماتیک در امور داخلی افغانستان دست بزند و زمینه را مساعد بسازد تا جنگ در این کشور وسعت پیدا نماید.

در سرمقاله از مردم خواسته شده که دیگر از حکومت توقع نداشته باشند و در مورد مداخلات پاکستان خود مردم تصمیم‌شان را بگیرند.

XS
SM
MD
LG