لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
سه شنبه ۶ حوت ۱۳۹۸ کابل ۰۲:۵۳

واشنگتن پُست: اگر امریکا از افغانستان بیرون شود، این کشور سقوط خواهد کرد


  • مجلۀ تایم

مجلۀ تایم در تازه‌ترین شمارۀ خود در مورد کشته شدن رهبر گروه داعش در افغانستان مطلبی را به نشر رسانده است.

در مقالۀ چاپ شده در مجله تایم آمده که ابو سعد ارهابی مشهور به اورکزی، قوماندان داعش در بیست و پنجم اگست در حملۀ نیروهای امریکایی در ننگرهار هدف قرار گرفت.

در ادامه می‌خوانیم که این سومین رهبر داعش است که از ماه جولای ۲۰۱۶ به این‌سو، در نتیجۀ عملیات نیروهای ایالات متحده امریکا، کشته می‌شود.

رهبر شاخۀ خراسان گروه داعش در ولایت ننگرهار هدف قرار گرفته و کشته شده است. را به عهده داشت
رهبر شاخۀ خراسان گروه داعش در ولایت ننگرهار هدف قرار گرفته و کشته شده است. را به عهده داشت

سال گذشته، عبدالحسیب یک رهبر داعش کشته شد و تقریباً نُه ماه بعد از آن، ایالات متحده امریکا مرگ حافظ سعید رهبر پیشین داعش را که در یک حملۀ هوایی کشته شد، تأیید کرد.

یک روز پیش از این اعلام وزارت دفاع امریکا، فرماندهی نیروهای امریکایی و مأموریت حمایت قاطع ناتو در افغانستان تغییر کرد و جنرال آستن سکات میلر به عنوان قوماندان جدید این نیروها جایگزین جنرال امریکایی دیگر، جان دبلیو نیکلسن شد.

  • مجلۀ نیوز ویک

مجلۀ نیوز ویک به یک رویداد امنیتی در شرق افغانستان پرداخته است.

نیوز ویک: وزارت دفاع ایالات متحده تأیید کرده که ابو سعد اورکزی رهبر گروه دولت اسلامی یا داعش کشته شده است.

​در مقالۀ این مجله آمده است که وزارت دفاع ایالات متحده تأیید کرده که ابو سعد اورکزی رهبر شاخۀ خراسان گروه دولت اسلامی یا داعش کشته شده است.

یک هفته پیش از اعلام پنتاگون، مقام‌های افغان و امریکایی گفتند که این رهبر داعش را در ولایت ننگرهار هدف قرار دادند.

  • واشنگتن پُست

روزنامۀ امریکایی واشنگتن پست به تغییر فرماندهی مأموریت حمایت قاطع در افغانستان پرداخته است.

در مقاله این روزنامه آمده است که جنرال میلر در حالی به عنوان قوماندان جدید مأموریت حمایت قاطع در افغانستان تعیین می‌شود که پرسش‌های در مورد آیندۀ حضور نظامی ایالات متحده در این کشور وجود دارد.

واشنگتن پُست: جنرال میلر نیز مانند فرماندهان پیشین استدلال خواهد کرد که امریکا برای مصون نگهداشتن امریکایی‌ها باید حضور خود را در افغانستان حفظ کند.
واشنگتن پُست: جنرال میلر نیز مانند فرماندهان پیشین استدلال خواهد کرد که امریکا برای مصون نگهداشتن امریکایی‌ها باید حضور خود را در افغانستان حفظ کند.

در بخش از مقاله می‌خوانیم که میلر نیز مانند فرماندهان پیش از او استدلال خواهد کرد که ایالات متحده امریکا برای مصون نگهداشتن امریکایی‌ها باید حضور خود را در افغانستان حفظ کند.

در ادامه آمده است که برای دونالد ترمپ رئیس جمهور ایالات متحده مقاومت در برابر این استدلال سخت خواهد بود.

چونکه به‌گفتۀ جیمز دابنز نمایندۀ ارشد پیشین امریکا برای افغانستان، اگر امریکا از این کشور بیرون شود، سؤالی را که مشاوران ترمپ از او می‌پرسند این است که این کشور سقوط خواهد کرد و همگی ملامتی را بر گردن او خواهند انداخت.

  • آیا او می‌خواهد چنین شود؟
XS
SM
MD
LG