لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
دوشنبه ۲۸ اسد ۱۳۹۸ کابل ۰۲:۱۵

حداقل ۱۶ نفر به شمول دو خبرنگار در حملات انتحاری غرب کابل جان دادند


مقامات وزارت صحت عامه افغانستان تایید کرده اند که در نتیجه دو حملۀ انتحاری در غرب کابل به شمول دو خبرنگار، ۱۶​ نفر کشته و ۸۷​ تن دیگر زخم برداشته اند.

وحید مجروح سخنگوی وزارت صحت عامه افغانستان گفته است که وضعیت تعدادی از زخمی های این رویداد وخیم است، اما شماری از افرادی که جراحات سطحی برداشته بودند، پس از دریافت کمک های صحی، به خانه های شان برگشته اند.

از سوی دیگر نجیب دانش سخنگوی وزارت داخله در محل رویداد به خبرنگاران گفت :

" حمله کننده انتحاری به داخل کلپ ورزشی رفته و مواد انفجاری همراه اش را منفجر کرده است، بعدآ در بیرون از کلپ یک موتر بم گذاری نیز انفجار کرده است که که باعث کشته و زخمی شدن تعدادی از هموطنان به شمول خبرنگاران گردید".

نجیب دانش سخنگوی وزارت داخله افغانستان
نجیب دانش سخنگوی وزارت داخله افغانستان

از سوی دیگر مسوولین تلویزیون خصوصی طلوع در کابل تایید کرده اند که یک خبرنگار و یک فلمبردار این تلویزیون نیز در نتیجه انفجار دومی جان داده اند.

همکاران تلویزیون خصوصی طلوع تصاویر این دو تن را که صمیم فرامرز و رامز احمدی نام دارند، در صفحات اجتماعی منتشر کرده اند.

در همین حال، نی، حمایت کننده رسانه های آزاد در افغانستان گفته است که در این رویداد به علاوه خبرنگار و فلمبردار تلویزیون خصوصی طلوع، سه خبرنگار تلویزیون خصوصی خورشید و یک خبرنگار تلویزیون یک نیز در این رویداد جراحت برداشته اند.

نی، حمایت کننده رسانه های آزاد در افغانستان: در مجموع شش خبرنگار و کارمند رسانه ها در حملات غرب کابل کشته و زخمی شده اند

بر اساس گزارشها، حمله کننده انتحاری گروهی از ورزشکاران را در کلپ ورزشی " میوند" در غرب کابل هدف قرار داده بود.

این حمله در هنگامی صورت گرفته است که اعضای این کلپ ورزشی رقابت ورزشی را برگزار کرده بودند و دهها تن از علاقمندان نیز برای تماشای این مسابقه حضور یافته بودند.

دومین انفجار پس از آن صورت گرفت که خبرنگاران رسانه ها برای پوشش خبری این رویداد به محل رفته بودند.

به روز دهم ثور امسال نیز نُه تن از خبرنگاران افغان در کابل در نتیجه یک حمله انتحاری کشته شدند
به روز دهم ثور امسال نیز نُه تن از خبرنگاران افغان در کابل در نتیجه یک حمله انتحاری کشته شدند

در یک رویداد مشابه به تاریخ دهم ثور امسال نیز نُه تن از خبرنگاران به شمول سه خبرنگار رادیو آزادی در منطقه شش درک کابل، حین پوشش خبری یک رویداد انتحاری، هدف قرار گرفتند و جان دادند. در آن رویداد بیست و شش تن کشته و حداقل چهل و نه نفر دیگر زخم برداشته بودند.

مسوولیت حملات تازه انتحاری بر کلپ ورزشی در غرب کابل را تا کنون کسی و یا گروهی به عهده نگرفته است. اما حملات مشابه در غرب کابل را که عمدتآ مساجد، تکیه خانه ها و محلات آموزشی شیعه ها را هدف قرار داده بود، گروه داعش به عهده گرفته است.

XS
SM
MD
LG