لینک های دستیابی پذیر

خبر تازه
چهارشنبه ۱ عقرب ۱۳۹۸ کابل ۰۴:۱۴

عبدالله عبدالله: کشورهای حامی تروریزم باید تحت فشار قرار گیرند


داکتر عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه که در یک سفر رسمی وارد هندوستان شده است با برخی رسانه های هندی در باره وضعیت جنگ جاری در کشور گفتگو کرده‌است.

آقای عبدالله به رسانه‌ها گفت، کشورش با تهدید تروریزم روبرو است مثل حمله ننگرهار چگونه می‌تواند با آن مبارزه کند.

وی می‌گوید بالای کشور‌های حمایت کننده تروریزم و گروه‌های دیگر فشار بیشتر شود.

وی افزود:

"حمایت مردم وجود دارد، راه حل دوم این است باید بالای کشور‌های حمایت کننده تروریزم فشار آورده شود، کشورهای که آنان را از بیرون افغانستان حمایت می‌کند."

آقای عبدالله هر چند از کدام کشوری نام نمی‌گیرد، اما پیش از این پاکستان و اخیراً ایران به این متهم استند که مخالفین دولت افغانستان را پشتیبانی می‌کنند.

آقای عبدالله می‌گوید، برای جلوگیری از حملات خونین مثل ننگرهار تقویت استخبارات و حمایت نیرو‌های امنیتی افغان مهم است که حکومت افغانستان به گونه جدی روی آن کار می‌کند.

رئیس اجرائیه با هیئت همراه‌اش به هدف افتتاح دومین نمایشگاه تجارتی میان افغانستان و هندوستان به شهر ممبی هند برای سه روز سفر کرده‌است.

در حمله انتحاری روز سه‌شنبه در ولسوالی مومند دره ننگرهار در میان جمع از تظاهر کننده‌گان ۷۰ تن کشته و ۱۶۵ تن دیگر زخمی شدند.

از سوی دیگر حکومت افغانستان به دنبال حملات مرگبار اخیر بالای افراد ملکی، در برابر جنگجویان حملات تهاجمی را اعلام کرد.

غفور احمد جاوید سخنگوی وزارت دفاع افغانستان در نشست خبری گفت:

غفور احمد جاوید
غفور احمد جاوید

"نیرو‌های امنیتی و دفاعی افغانستان حملات تهاجمی خود را سرعت می‌بخشند و به همین گونه عملیات بیشتر می‌شود. این اقدامات بخاطر است تا فضای امن به افغان‌ها ایجاد شود."

وی می‌گوید در حال حاضر در ۱۵ ولایت کشور حملات هوایی و زمینی نیرو‌های افغان جریان دارد و به همین منظور روی تجهیز بیشتر نیرو‌های افغان نیز به گونه جدی کار می‌شود.

گزارش: فرید حلیمی

XS
SM
MD
LG