لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
یکشنبه ۹ قوس ۱۳۹۹ کابل ۰۹:۴۲

ویسا: طالبان در بگرام با مقامات امریکایی ملاقات کرده‌اند


روزنامه‌های چاپ امروز کابل روی موضوعات متفاوت تبصره نموده‌اند.

ویسا

روزنامه ویسا در صفحه نخست شماره امروزی در مطلبی نوشته که طالبان در بگرام با مقامات امریکایی برای چندین ساعت ملاقات کرده‌اند.

روزنامه از قول یک منبع نوشته که روز جمعه طیاره به کویته پرواز نموده و اشخاص را از کویته به بگرام انتقال داده و بعد از هشت ساعت طیاره دوباره به کویته پرواز نموده‌است.

روزنامه از قول یک منبع که نخواسته از وی نام گرفته شود گفته که روز جمعه بین مقامات امریکایی و اعضای شورای کویته در میدان هوایی بگرام گفتگو صورت گرفته‌است.

ویسا در مطلب دیگری نوشته که زلمی خلیلزاد گفتگو‌های صلح با طالبان را رهبری خواهد کرد.

روزنامه نوشته که وزیر خارجه امریکا در پیامی کوتاه که به کارمندان وزارت خارجه امریکا فرستاده‌است گفته که خلیلزاد تلاش‌های واشنگتن را در باره چگونگی پیشتیبانی از گفتگو‌های صلح حکومت افغانستان با طالبان و زمینه سازی این گفتگو‌ها را رهبری خواهد کرد و در این گفتگو‌ها به نماینده‌گی از امریکا شرکت خواهد داشت.

آرمان ملی

روزنامه آرمان ملی در مطلبی نوشته که شماری از نماینده‌گان شورای ملی حاضر نشده‌اند تا دارایی‌های‌شان ثبت شود.

در ادامه از قول یما ترابی رئیس سکرتریت مبارزه با فساد اداری نوشته که شماری از اعضای شورای ملی با ثبت دارایی‌های‌شان مخالفت کرده‌اند.

در ادامه از قول آقای ترابی نوشته شده که تا حال تمام دارایی‌های سایر مقامات عالی رتبه دولتی ثبت شده‌اند و گفته شده که ما برای کسانی‌که در برابر ثبت دارایی‌های شان مقاومت می‌کنند، وقت هشداریه تعیین می‌کنیم در صورتی‌که از وقت معینه تخلف کنند، ما امتیازات چندین ماهه آنان را قطع خواهیم کرد.

دنیا

روزنامه دنیا در مطلبی نوشته که سرمفتش امریکا برای باسازی افغانستان اخیراً گفته که با پول‌های از سوی امریکا به افغانستان کمک شده بود در دُبی و ویرجینیا خانه‌ها خریداری شده‌است و بخاطر منافع شخصی از آن استفاده صورت گرفته‌است.

در ادامه از قول جان سپکو گفته شده که با وجود کمک‌های زیاد هنوز هم نیرو‌های مسلح افغانستان از نگاه تجهیزات مشکلات دارند و کار‌های بنیادی در افغانستان صورت نگرفته‌است.

انیس

روزنامه دولتی انیس در بخش سخن انیس نوشته که آماده‌گی افغانستان و روسیه در جهت مدیریت و میزبانی نشست مسکو.

در ادامه نوشته که هیئت جانب افغانستان در حالی به روسیه سفر می‌کند و از آماده‌گی‌شان برای دیدار با نماینده گروه طالبان در نشست مسکو خبر می‌دهند که در اوایل ماه سنبله حکومت افغانستان، نشست مسکو را در عدم حضور نماینده این حکومت بی‌اساس خواند و تأکید کرد که مالکیت نشست صلح افغانستان متعلق به حکومت و مردم افغانستان است.

در ادامه آمده حالا که هیئت حکومتی سرگرم بحث روی برگزاری نشست مسکو است، گزارش‌های تأیید ناشده حاکی از انست که احتمالاً نماینده گروه طالبان در نشست مسکو شرکت نخواهد کرد.

XS
SM
MD
LG