لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
شنبه ۴ جوزا ۱۳۹۸ کابل ۱۱:۳۴

نورمحمدوف قهرمان "ورزش‌های رزمی مختلط" روسیه رقیب آیرلندی‌اش را شکست داد


صبح هفتم اکتوبر در شهر لاس‌و‌یگاس در ایالت نوادای امریکا، حبیب نورمحمدوف قهرمان "ورزش‌های رزمی مختلط" (MMA) روسیه در یک بازی هیجان برانگیز، کانر مک گرگور (Conor McGregor) رقیب آیرلندی‌اش را شکست داد و بار دیگر لقب قهرمانی ورزش‌های رزمی مختلط سازمان مشهور یو اف سی (UFC) را از آن خود ساخت.

در جریان مسابقه حبیب نورمحمدوف بر رقیب آیرلندی‌اش برتری داشت و در نیمه دوم روند چهارم، کانر مک گرگور را مجبور به تسلیم شدن ساخت و ریفری پایان مسابقه را اعلان کرد.

اما این موفقیت نورمحمدوف قهرمان "ورزش‌های رزمی مختلط" (MMA) روسیه خیلی زود زمانی فراموش شد که آقای نورمحمدوف با جهش از روی قفسی که این گونه مسابقات در آن اجرا می‌شود، بالای یک تن از اعضای تیم رقیب‌اش حمله کرد.

بعد هم دو تن از هواداران حبیب نورمحمدوف داخل قفس مسابقه شده، کانر مک گرگور را که بی‌هوش افتاده بود، مورد ضرب و شتم قرار دادند.

پولیس سه تن از هواداران حبیب نورمحمدوف را دستگیر کرد، اما بعد دانا وایت رئیس سازمان یو اف سی (UFC) در یک کنفرانس خبری گفت، چون کانر مک گرگور اقامه دعوا نکرد، این افراد دوباره آزاد شدند.

گرچه سازمان یو اف سی (UFC) حبیب نورمحمدوف را برنده این مسابقه اعلان نمود، اما از دادن کمربند قهرمانی به وی خودداری کرد.

دانا وایت رئیس سازمان یو اف سی (UFC) گفته است، به کمیسیون سپورت ایالات نوادا ارتباط دارد که آیا تحریم‌های دیگر را بر آقای نورمحمدوف وضع خواهد کرد، یا خیر؟

حبیب نورمحمدوف بعداً در یک کنفرانس خبری اظهار پشیمانی کرده گفت، این کار درست نبود، معذرت می‌خواهم و با اشاره به اظهارات قبل از مسابقه رقیب‌اش گفت، همین رفتار سبک باعث ایجاد دشمنی بین دو تیم شده است.

حبیب نورمحمدوف که در جمهوریت اکثراً مسلمان داغستان روسیه متولد شده است، گفت:

"نمی‌دانم چرا مردم در مورد این که من از روی قفس پریدم، صحبت می‌کنند؟ اما در این مورد چیزی نمی‌گویند که مک گرگور دین مرا یاد کرد، پدر و وطن مرا یاد کرد. آن‌ها در شهر بروکلین سرویس ما را تخریب و چند نفر را به مرگ لت‌وکوب کردند، در این مورد چرا کسی چیزی نمی‌گوید؟ ولی مردم صرف این گپ را یاد می‌کنند که من از روی قفس پریدم."

"ورزش های رزمی مختلط" (MMA) یک ورزش خیلی پر از خشونت است و از ۲۵ سال به این‌سو سازمان‌های بین‌المللی نتوانسته اند، این ورزش را مانند بوکس و کشتی، شامل ورزش‌های اصلی بسازند.

XS
SM
MD
LG