لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
سه شنبه ۲۵ سرطان ۱۳۹۸ کابل ۰۹:۱۵

رئیس مجلس نماینده‌گان امریکا از تلاش‌های نیروهای افغان ستایش کرد


رئیس مجلس نماینده‌گان امریکا در ملاقات دیروز با رئیس جمهور افغانستان از فداکاری نیروهای افغان در برابر تروریزم قدردانی کرد.

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان شام روز گذشته با آقای پاول رایان رئیس مجلس نمایندگان کانگرس ایالات متحدۀ امریکا و هیئت همراه اش، دیدار کرد.

در این دیدار که در ارگ انجام شد، روی گسترش همکاری‌های دو جانبه، مبارزه با تروریزم، مسایل منطقوی، تأثیرات مثبت استراتژی امریکا برای افغانستان و جنوب آسیا، اصلاحات در سکتور امنیتی و دفاعی، آماده‌گی برای انتخابات ولسی‌ جرگه و صلح تحت رهبری و مالکیت افغان ها، بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

رئیس جمهور غنی ضمن استقبال از مهمانان خود به آقای پاول رایان و هیئت همراه اش، در مورد اصلاحات در سکتورهای ملکی و نظامی و تلاش های پروسۀ صلح صحبت کرد و از کمک و همکاری امریکا به افغانستان در بیشتر از یک و نیم دهۀ گذشته در عرصه های مختلف، قدردانی نمود.

در مقابل، رئیس مجلس سنای ایالات متحدۀ امریکا و هیئت همراه اش، از کارکردهای حکومت افغانستان در عرصه اصلاحات در سکتور ملکی و نظامی و همچنان قربانی های نیرو های امنیتی و دفاعی کشور در امر مبارزه با تروریزم قدردانی کردند و بر تداوم حمایت ایالات متحدۀ امریکا از افغانستان تاکید ورزیدند.

XS
SM
MD
LG