لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
سه شنبه ۲۴ حمل ۱۴۰۰ کابل ۰۲:۴۴

والی فاریاب: انتخابات در فضای امن در این ولایت برگزار شد


نقیب الله فایق والی فاریاب طی یک کنفرانس مطبوعاتی نا وقت روز یکشنبه۲۹ میزان ۱۳۹۷ به رسانه‌ها گفت فاریاب یگانه ولایتی است که بدون هیچ درگیری انتخابات در این ولایت برگزار گردید.

به گفته والی فاریاب هیچ گونه واقعه دلخراش و تکان دهنده امنیتی در روز انتخابات در ولایت فاریاب رخ نداده‌است.

نقیب الله فایق والی فاریاب
نقیب الله فایق والی فاریاب

وی گفت:

"در شهر میمنه تبلیغات فراوان وجود داشت و در ماه‌های گذشته حتی احتمال سقوط این ولایت مطرح بود، شما روز گذشته با چشم سر مشاهده نمودید در شهر میمنه بدون کدام نگرانی و بدون هیچ گونه انفجار وانتحار پروسه انتخابات بخوبی سپری شد."

والی فاریاب گفت، این کار آسانی هم نبود که مردم بدون کدام تشویش و نگرانی به پای صندوق‌های رأی بروند.

والی فاریاب در ادامه صحبت‌هایش در مورد کمی و کاستی‌های پروسه انتخابات در ولایت فاریاب گفت که در آغازین مرحله برگزاری انتخابات کمی و کاستیوجود داشت ولی مشکلاتی که پیش آمده بود پس از چند ساعت حل گردید.

قرار اظهارات آقای فایق والی فاریاب بیشتر از ۲۰۰ شکایت در جریان انتخابات روز گذشته ثبت شده‌است.

شمس الحق رضوان رئیس کمیسیون مستقل انتخابات فاریاب نیز با تأیید صحبت‌های والی این ولایت می‌گوید که تا حال بیش از ۲۰۰ شکایت از سوی نامزدان و ناظرین ثبت شده‌است که به آن‌ها رسیده‌گی خواهد شد.

رئیس کمیسیون مستقل انتخابات فاریاب در زمینه گفت:

"انتخابات ۲۸ میزان۱۳۹۷ در سطح ولایت فاریاب بسیار به خوبی سپری شد، چرا که مرحله اول انتخابات امنیت است که در سطح فاریاب امنیت تأمین بود و شمار اشتراک کننده‌ها در این پروسه بالاتر از دیگر ولایات است. صندوق‌های ما از مرکز شهر میمنه به داخل دفتر کمیسیون انتقال داده شد و از ولسوالی‌ها هم بزودی انتقال خواهد یافت."

مقامات محلی ولایت فاریاب در حالی از ختم موفقانه پروسه انتخابات در این ولایت ابراز خرسندی می‌کنند که به گفته شماری از رأی‌دهنده‌گان کار نکردن دستگاه بایومتریک در بسیاری از محلات، نرسیدن برگه‌های رأی‌دهی و کتاب ثبت، نبود نام شماری از رأی‌دهنده‌گان که قبلاً در مراکز مشخص ثبت نام کرده بودند، زمانگیر بودن پروسه انتخابات، تمام شدن برگه‌های رأی‌دهی در برخی از محلات از جمله نارسایی‌های انتخابات روز گذشته بوده‌است.

گزارش: عالم رحمانیار

XS
SM
MD
LG