لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
یکشنبه ۲۷ اسد ۱۳۹۸ کابل ۰۷:۳۸

وکیل مدافع آسیه بی بی: این زن با خانواده‌اش پاکستان را ترک کرده است


آسیه بی بی زن مسیحی که ستره محکمۀ پاکستان حکم اعدام آن را در پیوند به توهین به مقدسات لغو کرد، از زندان شهر ملتان آزاد و به جای امن انتقال یافته است.

انتونیو تجانی «Antonio Tajani» رئیس پارلمان اتحادیه اروپا دیروز در تویترش با ابراز سپاس از پاکستان به‌خاطر رهایی این زن مسیحی نوشت که امیدوار است آسیه بی بی و خانواده‌اش را بزودی در پارلمان اتحادیه اروپا ملاقات کند.

شبکه خبری «BBC» به نقل از سیف‌الملوک وکیل مدافع آسیه بی بی نوشته است که این زن مسیحی با خانواده‌اش پاکستان را ترک کرده است، اما او نگفته که آن‌ها به کجا رفته اند.

ترک پاکستان از سوی آسیه بی بی در حالی خبر داده شده است که گروه اسلام‌گرای لبیک یا رسول‌الله بر اساس توافق با حکمومت که بر اساس آن آسیه بی بی ممنوع‌الخروج اعلام شد، به تاریخ سوم نوامبر تظاهرات‌اش را که به‌خاطر لغو حکم اعدام این زن مسیحی راه اندازی کرده بود متوقف ساخت.

وزیر امور مذهبی پاکستان هفته پیش گفت که تا زمان که ستره محکمه پاکستان حکم‌اش را در مورد آسیه بی بی بازنگری نکند، او اجازه سفر به بیرون از کشورش را ندارد.

آسیه بی بی هشت سال را در زندان در حالی سپری کرد که یک محکمه در پاکستان در ۲۰۱۰ میلادی او را به‌خاطر توهین به مقدسات محکوم به اعدام کرد.

XS
SM
MD
LG