لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
یکشنبه ۵ جوزا ۱۳۹۸ کابل ۰۶:۳۲

قوماندان علی‌پور با چی ضمانتی آزاد شده است؟


نصرت رحیمی معاون سخنگوی وزارت داخله

عبدالغنی علی پور، یک فرمانده محلی متهم به فعالیت‌های غیرقانونی ناوقت روز دوشنبه آزاد شد.

نیروهای امنیتی او را به اتهام کار ‌های غیرقانونی از جمله باج گیری به روز یکشنبه در ساحۀ قلعۀ قاضی کابل بازداشت کردند.

در پی بازداشت علی پور معروف به قوماندان شمشیر، صدها تن به سرک‌ها بر آمدند که در نتیجه خشونت‌ها چهار تن در کابل و یک تن در بامیان کشته شدند.

نصرت رحیمی، معاون سخنگوی وزارت داخلۀ افغانستان به رادیو آزادی گفت، تحقیقات ابتدایی نشان می‌دهد که برخی از اتهام‌های وارد شده بالای علی پور به حدی جدی نیست که او در زندان باقی بماند.

آقای رحیمی این سخن را پس از گذشت حدود هشت ساعت از پخش خبرنامۀ ریاست عمومی امنیت ملی افغانستان در مورد علی پور ابراز کرد.

درین خبرنامه آمده است که علی پور یک گروه مسلح غیر مسئول ۱۵۰ نفری را تشکیل داده بود که با استفاده از سلاح‌های سبک و سنگین در ولایت میدان وردک دست به اذیت و آزار مردم، باج گیری و اخاذی می‌زدند.

بر اساس خبرنامه، افراد علی پور چندی پیش پنج مامور پولیس ملی را پس از آن به اسارت گرفتند که می‌خواستند مانع یک کار غیرقانونی آن‌ها در ولسوالی بهسود میدان وردک شوند.

بر اساس معلوماتی که در صفحۀ فیس بوک، محمد سرور دانش، معاون دوم ریاست جمهوری افغانستان پخش شده، علی پور شام دوشنبه پس از رهایی‌اش در دفتر او حضور یافت و تاکید کرد که آمادۀ دفاع از مردم، وطن و نظام سیاسی افغانستان است و هرگز مخالف دولت و نظام نبوده‌است.

درین مورد ژکفر احمدی با نصرت رحیمی، معاون سخنگوی وزارت داخلۀ افغانستان گفتگو کرده و نخست پرسیده که علی پور با چی ضمانتی آزاد شد؟

قوماندان علی‌پور مشهور به شمشیر با چی ضمانتی آزاد شد؟
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:52 0:00
لینک مستقیم

XS
SM
MD
LG