لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
جمعه ۲۸ سرطان ۱۳۹۸ کابل ۰۶:۵۱

دنیا: این بار امریکا و طالبان روی آتش‌بس و زندانیان صحبت می‌کنند


روزنامه‌های چاپ کابل در مورد دیدار زلمی خلیل‌زاد با نماینده‌های طالبان برخی مطالب را به نشر سپرده‌اند.

  • ویسا

روزنامه ویسا در یک مطلب نوشته‌است، پس از گفتگوهای رو در روی نماینده‌های طالبان با مقامات امریکایی در دفتر قطر، قرار است امروز یکبار دیگر میان آنان سومین نشست در پاکستان برگزار شود.

در مطلب به نقل از شورای عالی صلح نوشته شده، این نشست به هدف آمادگی‌ها به‌خاطر گفتگوهای رو در رو میان طالبان و حکومت افغانستان دایر می‌شود.

نویسنده به نقل از احسان طاهری سخنگوی شورای عالی صلح نوشته است، هیچ کشور نمی‌تواند به نماینده‌گی افغان‌ها با گروه‌های مسلح وارد مذاکره شود.

  • آرمان ملی

روزنامۀ آرمان ملی نیز در رابطه به همین موضوع در سرمقاله‌اش نوشته‌است.

روزنامه نوشته‌است، امریکا در این اواخر به پاکستان فشار‌های نسبتاً جدی وارد کرد تا طالبان حاضر به مذاکره و گفتگو شوند و به همان دلیل حکومت پاکستان مجبور شد به این خواست امریکایی‌ها لبیک بگوید.

در مطلب آمده‌است، عمران خان صدراعظم پاکستان گفته که نشست امروز را خودش تنظیم کرده‌است.

روزنامه این را هم نوشته که در این مذاکرات حکومت افغانستان شامل نگردیده‌است.

  • دنیا

روزنامه دنیا هم روی همین مسئله در یک مطلب نوشته‌است، این بار امریکا و طالبان روی مسئله آتش‌بس و زندانیان صحبت می‌کنند.

در مطلب گفته شده، هرچند نه سخنگوی خلیل‌زاد و نه هم عمران خان در مورد مکان و زمان این گفتگوها چیزی نگفته‌اند، اما برخی منابع افغان می‌گویند، قرار است این نشست امروز در اسلام آباد برگزار شود.

روزنامه نوشته، عمران خان صدراعظم پاکستان گفته‌است، دو هفته قبل زلمی خلیل‌زاد نماینده خاص امریکا برای صلح افغانستان به طور رسمی از اسلام‌آباد خواسته‌است تا از تمام امکانات به‌خاطر گفتگوها میان امریکا و طالبان افغان استفاده کند.

  • هیواد

روزنامه هیواد در سرمقاله‌اش نوشته حکومت افغانستان و مردم این کشور از هر تلاش حمایت می‌کنند که تأمین کننده صلح و ثبات در این کشور باشد.

در مطلب آمده‌است، خواست ما از پاکستان اینست که این بار به‌خاطر صلح خود را عیار بسازد و این تنها خواست افغانستان نه، بلکه خواست امریکا، چین و کشورهای منطقه و جهان می‌باشد.

XS
SM
MD
LG