لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
پنجشنبه ۳۰ جوزا ۱۳۹۸ کابل ۱۲:۱۳

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه: خطر جنگ اتمی نباید دست کم گرفته شود


ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه میگوید، خطر جنگ اتمی نباید دست کم گرفته شود.

ولادیمیر پوتین بیستم دسمبر در کنفرانس خبری سالانه اش از ایالات متحده امریکا به خاطر خارج شدن از یک پیمان اتمی دوران جنگ سرد نیز انتقاد کرد.

آقای پوتین از این کنفرانس خبری سالانه که الی چهار ساعت دوام می کند، برای صیقل دادن تصویر خود و دادن اطمینان به شهروندان روسیه که در دستان مطمئین قرار دارند و ارسال پیام به امریکا استفاده می کند.

ولادیمیر پوتین گفت، خارج شدن امریکا از قرارداد ضد راکت های بالستیک در سال ۲۰۰۲ میلادی توازن استراتژیک را از بین برد و پلان خارج شدن امریکا از پیمان نیروهای برد متوسط اتمی آی. ان. اف (INF) یک گام دیگر در این استقامت خواهد بود.

ولادیمیر پوتین گفت:

"یک گرایش به سوی محدود ساختن ساحه استفاده از اسلحه اتمی وجود دارد. به عباره دیگر مفکوره وجود دارد تا اسلحه اتمی ساخته شود که دیگر یک تهدید جهانی نباشد و برای استفاده سریع تکتیکی طراحی شود. این مفکور را برخی کارشناسان در غرب ارائه کرده می گویند، استفاده از آن وحشتناک نخواهد بود. به هر حال محدود ساختن یک برخورد اتمی احتمالی، به فاجعه اتمی در سطح جهان خواهد انجامید."

ولادیمیر پوتین همچنان گفت، خیلی بد است که ایالات متحده امریکا در مورد پیمان جدید ستارت (START) گفتگو نمی کند، قرار دادی که در مورد راکت های برد طویل است و موعد آن در سال ۲۰۲۱ میلادی به پایان می رسد، اما می توان در صورت موافقت هر دو کشور آن را برای پنج سال دیگر تمدید کرد.

به گفته آقای پوتین، یک جنگ اتمی به از بین رفتن همه بشریت منجر خواهد شد.

اما وی ابراز امیدواری کرد که با وصف تنش‌های در حال افزایش بین روسیه و غرب، عقل سلیم پیروز شود.

این دومین باریست که در این ماه، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در مورد خطر جنگ اتمی هشدار میدهد.

کنفرانس خبری امسال آقای پوتین در شرایطی دایر شد که تنش ها بین روسیه و امریکا شدت یافته و میزان حمایت مردم از وی در این دور چهارم قدرتش کمتر شده است.

XS
SM
MD
LG