لینک های دستیابی پذیر

خبر تازه
پنجشنبه ۲ عقرب ۱۳۹۸ کابل ۰۹:۳۵

ویسا: اریک پرینس می‌خواهد جنگ افغانستان به شرکت‌های خصوصی سپرده شود


ارشیف، تصویری از روزنامه‌های چاپ کابل

روزنامه‌های چاپ امروز کابل در مورد افغانستان موضوعات مختلف را به نشر سپرده‌اند.

  • آرمان ملی

روزنامۀ آرمان ملی در سرمقاله‌اش نوشته، در حالی‌که از عمر قانونی حکومت وحدت ملی چند ماه محدود باقی مانده‌است، رئیس جمهور غنی در یک اقدام غیر منتظره و حیران کننده امرالله صالح را به حیث سرپرست وزارت داخله و اسدالله خالد را به حیث سرپرست وزارت دفاع تعیین کرده‌است.

روزنامه نوشته است، این در حالیست که این دو چهره تا اندازۀ زیادی مورد قبول رئیس جمهور کشور نبودند.

در سرمقاله آمده‌است، این مقرری در حالی صورت گرفته‌است که گفتگوهای صلح ادامه داشته و این هم روشن است که امریکا و پاکستان با همدیگر نزدیکتر شده‌اند.

به باور سرمقاله نویس، ممکن رئیس جمهور غنی احساس کرده‌است که تحولات آینده شاید به سوی در حرکت بی‌افتد که پاکستانی‌ها نقش بارزی در گفتگوهای صلح و شکل‌گیری یک نظام که در آن طالبان نیز سهیم باشند دارد و به همین دلیل دو چهرۀ ضد پاکستان را در دو وزارتخانه مهم تعیین کرد.

  • مسیر

روزنامۀ مسیر در مورد سفر وزیر خارجه پاکستان به افغانستان نوشته‌است.

مسیر به نقل از اعلامیه وزارت خارجه پاکستان نوشته‌است که شاه محمود قریشی هنگام سفر به چهار کشور منطقه به افغانستان نیز سفر می‌کند.

در اعلامیه آمده‌است، قرار است امروز این سفر از کابل آغاز گردد و بعداً وی به ایران، چین و روسیه نیز سفر می‌کند.

روزنامه مسیر به نقل از منبع، هدف سفر شاه محمود قریشی را تقویت روابط میان کشور‌ها عنوان کرده‌است.

  • ویسا

روزنامۀ ویسا در یک مطلب نوشته‌است، اریک پرینس می‌خواهد جنگ افغانستان به شرکت‌های خصوصی سپرده شود.

در مطلب آمده‌است، پس از فیصله به‌خاطر خروج احتمالی نصف سربازان امریکایی از افغانستان رسانه‌های غربی گزارش داده‌اند که فشار‌ها به‌خاطر خصوصی‌سازی جنگ افغانستان بالای رئیس جمهور ترمپ بیشتر گردیده‌است.

روزنامه نوشته‌است، روزنامۀ واشنگتن ایگزماینر در یک مقاله‌اش نوشته، اریک پرینس رئیس پیشین کمپنی بلک واتر روابط‌اش را با رئیس جمهور ترمپ نزدیک ساخته و رئیس جمهور امریکا را تشویق می‌کند که قرارداد جنگ افغانستان را به کمپنی‌های خصوصی بسپارد.

در مطلب هم‌چنان آمده‌است، رئیس پیشین بلک واتر پس از فیصلۀ خروج احتمالی نصف نیروهای امریکایی از افغانستان و استعفا وزیر خارجه امریکا گفته است که ما ادامه می‌دهیم.

XS
SM
MD
LG