لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
یکشنبه ۳۰ سرطان ۱۳۹۸ کابل ۰۷:۲۰

هیواد: پاکستان در موضوع صلح افغانستان نیت و صداقتش را ثابت سازد


روزنامه‌های چاپ امروز کابل در کنار برخی مسایل دیگر بیشتر مطالب خود را به سفر وزیر خارجه پاکستان به کابل و پروسه صلح افغانستان اختصاص داده‌اند.

  • آرمان ملی

روزنامه آرمان ملی مطلبی را در مورد سفر دیروز شاه محمود قریشی وزیر خارجه پاکستان به کابل نوشته‌است.

در مطلب آمده است که آقای قریشی اطمینان داده است که اسلام‌آباد رهبران طالبان را برای مذاکره با حکومت افغانستان حاضر خواهد ساخت.

در مطلب گفته شده که پس از دیدار شاه محمود قریشی با مقامات افغان، مسئولان در وزارت خارجه گفته اند که وزیر خارجه پاکستان پیامی مهمی را در رابطه به صلح داشت.

  • هیواد

روزنامه دولتی هیواد در مطلبی نوشته است که پاکستان باید در موضوع صلح افغانستان نیت و صداقتش را ثابت سازد.

نویسندۀ مطلب گفته که پاکستان در ۱۷ سال گذشته از ده‌ها وعده‌ای که در مورد افغانستان در سطح منطقه و جهان انجام داده یکی آنرا نیز عملی نساخته است.

در مطلب ابراز امیدواری شده که این بار عربستان سعودی، قطر، امارات متحدۀ عربی، روسیه و دیگر کشورهای منطقه و جهان اسلام‌آباد را برای همکاری صادقانه با افغانستان مجبور سازد.

  • ویسا

روزنامۀ ویسا در مطلبی گفته که حامد کرزی رئیس جمهور پیشین در مصاحبه با تلویزیون جهانی چین در آن کشور اظهار داشته که گفتگوهای صلح را باید افغان‌ها به پیش ببرند.

در مطلب به نقل از آقای کرزی آمده‌است که تلاش‌های امریکا در زمینۀ صلح زمانی نتیجه خواهد داد که افغان‌ها شامل این روند گردند.

روزنامه نوشته که حامد کرزی تأکید کرده‌است که مسئولیت پروسه جاری صلح را باید افغان‌ها بر عهده داشته باشند.

XS
SM
MD
LG