لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
یکشنبه ۲۴ سنبله ۱۳۹۸ کابل ۰۳:۰۷

گفتگوی هیئت‌های چین و امریکا بازارهای سهام را بلند برده‌است


نمایندگان ایالات متحده و چین امروز برای سومین روز گفتگوهای‌شان را روی پایان دادن به جنگ تجارتی میان دو کشور ادامه می‌دهند.

هیئت‌های امریکا و چین امروز چهارشنبه گفتگوهای‌شان را به هدف ختم تعرفه‌های جنگ تجارتی میان دو کشور برای سومین روز ادامه دادند.

هرچند، هر دو جانبه مذاکره کننده در مورد این گفتگوها جزئیات بیشتر ارائه نکردند، اما بازارهای اسهام پس از این که تصمیم گرفته شد که مذاکرات دوام کند، بلند رفته‌است.

برای این مذاکرات دو روز تعیین شده بود.

نمایندگان امریکا و چین بعد از توافق رؤسای جمهور دو کشور در اول ماه دسمبر، برای اولین بار رو به رو با هم ملاقات کردند.

دونالد ترمپ و شی جین پینگ تصمیم گرفتند که اقدامات جزایی بیشتر علیه واردات یکدیگر را برای ۹۰ روز به حالت تعلیق در آورند.

دونالد ترمپ رئیس جمهور امریکا نا وقت روز سه‌شنبه تویت کرد و گفت:

"گفتگو با چین خیلی خوب پیش می‌رود."

واشنگتن برای اجرای تغییرات بالای چین فشار می‌آورد که در کنار سایر عرصه‌ها از برنامه‌های ساخت روبات‌های پیشتاز در سطح جهان به رهبری حکومت آن کشور، عقب نشینی کند.

اروپا، جاپان و سایر شرکای تجارتی شکایات واشنگتن را تأیید کرده می‌گویند، چین از مسئولیت‌هایش مبنی بر گشایش بازارهای تجارتی سرباز می‌زند.

مقامات چینی پیشنهاد کرده‌اند که پکینگ ممکن است برنامه‌های صنعتی خود را تغییر دهد، اما فشار برای ترک آنچه را که آن‌ها یک مسیر برای رفاه و نفوذ جهانی می‌دانند، نمی‌پذیرند.

چینی‌ها تلاش می‌کنند که فشارها برای تغییرات گسترده را کاهش دهند و در عوض به امریکا امتیازاتی را پیشنهاد کردند که شامل خریداری سویا، گاز طبیعی و سایر صادرات آن کشور می‌شود.

این مذاکرات با وجود تنش‌ها مورد دستگیری مدیر اجرایی شرکت بزرگ تکنالوژی چین بنام هواوی در کانادا ادامه دارد.

مدیر اجرائیه این شرکت متهم شده که از تعزیرات امریکا بر ایران تخطی کرده‌است.

جیفری گیریش معاون نماینده تجارتی ایالات متحده هیئت امریکایی را در دیدار از چین رهبری می‌کند و نمایندگان وزارت‌های زراعت، انرژی، تجارت، خزانه داری و خارجه شامل آن می‌باشند.

XS
SM
MD
LG