لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
دوشنبه ۲۷ جوزا ۱۳۹۸ کابل ۱۱:۰۲

سفارت امریکا: روند انتخابات افغانستان به اصلاحات جدی نیاز دارد


سفارت ایالات متحده امریکا در کابل می‌گوید، آن‌ها با بسیاری از افغان‌ها و جامعه جهانی همنظر اند که روند انتخابات افغانستان به اصلاحات جدی نیاز دارد.

این سفارت امروز جمعه با نشر یک اعلامیه گفت که تاخیر در برگزاری انتخابات ریاست جمهوری افغانستان از سوی کمیسیون مستقل انتخابات بخاطر صورت گرفته تا مشکلات اداری و تخنیکی که در انتخابات‌ پارلمانی پیش آمد در انتخابات پیشرو به پیش نیاید.

اظهارات سفارت امریکا در مورد تاخیر در انتخابات ریاست جمهوری افغانستان در حالی ابراز شد که وزیر خارجه روسیه به روز پنجشنبه با نشر یک اعلامیه گفت که کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان، برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در آن کشور را تحت فشار امریکا به تعویق انداخته است.

در اعلامیه وزارت خارجه روسیه آمده‌است که انتخابات ریاست جمهوری افغانستان از ۲۰ ماه اپریل به ۲۰ ماه جون در حالی به تعویق افتاد که کمیسیون مستقل انتخابات و رئیس جمهور اشرف غنی روی برگزاری انتخابات به وقت معین آن همواره تاکید داشتند.

اما سفارت امریکا در کابل بدون این‌که به اعلامیه وزارت خارجه روسیه اشاره کند گفته است که این به افغان‌ها ارتباط دارد که رهبران شانرا انتخاب کنند و آن‌ها سزاوار نهادهای انتخابات توانا با کارمندان متخصص اند تا بتواند اعتماد مردم را به روند انتخابات بازگرداند.

XS
SM
MD
LG