لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
چهارشنبه ۲ دلو ۱۳۹۸ کابل ۰۶:۳۴

مراسم تجلیل از چهل‌مین سال پیروزی انقلاب اسلامی ایران آغاز شده‌است


چهل سال قبل در اول فبروری رهبر انقلاب اسلامی ایران آیت الله روح الله خمیی بعد از ۱۴ سال مهاجرت در خارج، از فرانسه به تهران رهسپار شد. از آن وقت به بعد هر سال از این روز تجلیل به عمل می آید.

در شهرهای کلان ایران دیروز صبح ساعت نهمین که چهل سال قبل در همین زمان طیاره حامل خمینی به میدان هوایی مهرآباد تهران فرود آمد، جشن شروع شد و این جشن تا تاریخ ۱۱ فبروری دوام می‌کند که نظام کنونی ایران از آن به حیث "دهه طلوع" تجلیل می‌کند.

آرشیف، آیت الله روح الله خمینی رهبر فقید ایران
آرشیف، آیت الله روح الله خمینی رهبر فقید ایران

به همین مناسبت، همسر آخرین پادشاه محمد رضا پهلوی ملکه فرح پهلوی هم با بخش فردای رادیو آزادی صحبتی داشت.

او گفت که از این پس باید در مورد آینده ایران صحبت شود. او تأکید نمود که مردم ایران بزودی شاهد تغییراتی خواهند بود که زمینه را برای مردم سالاری و ثبات بیشتر در این کشور فراهم خواهد ساخت.

آرشیف، ملکه فرح پهلوی خانم شاه سابق ایران
آرشیف، ملکه فرح پهلوی خانم شاه سابق ایران

او افزود:

"هم میهنان واقعاً شجاع و هوشمند در آینده نزدیک شاهد شگوفایی سرزمین ایران خواهند بود، سرزمینی که بار دیگر مایه افتخار و مباهات یک یک ایرانی باشد و در میان جهان قدر و منزلت خودش را دوباره باز یابد."

در داخل ایران هزاران نفر به مناسبت تجلیل از پیروزی انقلاب اسلامی روز جمعه بر مزار آیت الله خمینی رفته و شعارها و نغمه‌های انقلابی را سردادند.

در مراسم زیارت مزار خمینی، آیت الله علی خامنه‌ای رهبر مذهبی ایران، حسن روحانی رئیس جمهور این کشور و دیگران اشتراک داشتند.

آیت الله احمد جنتی رهبر مجلس خبره گان ایران در صحبت خود بر مزار رهبر انقلاب اسلامی ایرانبر کسانی انتقاد کرد که خواهان روابط خوب با امریکا می‌باشند.

او گفت، لعنت بر آن مکتب فکری که می‌گوید این کشور بدون کمک امریکا پیشرفت کرده نمی‌تواند.

به گفته جنتی، قدرت امریکا رو به کاهش است و آن‌ها نباید از امریکا ترس داشته باشند.

او هم‌چنان اظهار داشت که دشمنان ایران برای تحت فشار گذاشتن اقتصاد این کشور تلاش می‌کنند و می‌خواهند از این طریق مردم را بر ضد اسلام و انقلاب تحریک کنند.

XS
SM
MD
LG