لینک های دستیابی پذیر

خبر تازه
دوشنبه ۲۲ ميزان ۱۳۹۸ کابل ۰۷:۳۱

ته‌ینج: از لویه جرگه مشورتی صلح برای کمپاین انتخابات کار می‌شود


بشیر احمد ته‌ینج یک عضو تیم ثبات و همگرایی به رهبری عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه

رئیس اجرائیه افغانستان جرگۀ مشورتی صلح را تحریم کرد.

ریاست اجرائیه افغانستان می گوید تیم ثبات و همگرایی هرچند اهمیت مشورت را از نظردینی و سیاسی در مرحله کنونی درک می کند و به مشورت باورمند است اما نه در سطح احزاب و نه در سطح حکومت طرف مشوره برای برگزاری چنین یک نشستی قرار نگرفته و دلایل قناعت بخش برای برگزاری آن ندارد.

بشیر احمد ته‌ینج یک عضو تیم ثبات و همگرایی به رهبری عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه در صحبت با رادیو آزادی ادعا کردکه از تلاش های جاری برای تدویر جرگه مشورتی صلح جهت کمپاین انتخاباتی کار گرفته می‌شود.

او افزود:

"البته نگرانی ما هم این است که متاسفانه اشرف غنی کوشش می‌کند که از همین جرگه به نفع انتخابات به نفع کمپاین های آیندۀ انتخاباتی شان و در واقع تلخ‌تر از این بازهم پروسه صلح را به عنوان از این که اینه مردم افغانستان به ما این را صلاحیت را داد به چالش بکشند. بنا حضور ما در این جرگه به حساب، به نفع و مصلحت کلی افغانستان و نظام جمهوری اسلامی افغانستان نیست."

ارگ ریاست جمهوری هنوز در مورد اظهار نظر نکرده است.

برای تدویر لویه جرگه مشورتی صلح که قرار است به تاریخ ۹ ثور در کابل با اشتراک سه هزار نفر برگزار شود آماده‌گی‌ها اتخاذ شده و تا ۲۹ ماه جاری خورشیدی روند انتخابات اعضای این جرگه نیز تکمیل می‌شود.

طالبان با پخش خبرنامه‌ای، جرگه مشورتی صلح را نمایشی خوانده گفته اند که در آن شرکت نخواهند کرد.

XS
SM
MD
LG