لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
چهارشنبه ۲ اسد ۱۳۹۸ کابل ۱۱:۱۴

وضع محدودیت بالای سفر مقام‌های وزارت دفاع امریکا به افغانستان


آرشیف، شماری از روزنامه های جهان
  • مجله نیوزویک

مجله نیوزویک در مطلبِ در بارۀ افغانستان نوشته است به اسنادی دست یافته که به اساس آن پاتریک شاناهان سرپرست وزارت دفاع ایالات متحده بر مسافرت مقام‌های وزارت دفاع این کشور به افغانستان تا آخر سال مالی محدودیت وضع کرده است.

به اساس این اسناد دو صفحه‌ای، شاناهان از قانونگذاران امریکایی هم خواسته که مطابق این پالیسی عمل کنند.

نشریه گفته است این پیشنهاد در حالی صورت می‌گیرد که طالبان هفتۀ گذشته در مناطق مختلف افغانستان از جمله پایتخت کابل دست به حمله های مرگبار زدند.

حملۀ طالبان بر مؤسسۀ کونترپارت انترنشنل که یک نهاد همکار ادارۀ توسعۀ بین‌المللی ایالات متحده است در هشتم ماه می در کابل ۹ کشته به جای گذاشت.

در مطلب آمده است که این مسئله در زمانی مطرح می‌شود که تنش‌ها در واشنگتن افزایش یافته و دموکراتان به این باورند که ادارۀ دونالد ترمپ رئیس جمهور ایالات متحده از توانایی‌های نظارتی آنان جلوگیری می‌کند.

برخی از دموکراتان کانگرس به نیوزویک گفته اند که در اداره فعلی محدودیت بر مسافرت به افغانستان بیشتر شده که به باور آنان فعالیت‌های نظارتی کانگرس نیز با موانع برخورده است.

اما، به نوشتۀ نیوزویک، این نامۀ شاناهان بر استقرار دوره‌ای واحدهای نظامی ایالات متحده به افغانستان و از آنجا به ایالات متحده تأثیر نمی‌گذارد. در حال حاضر، ۱۴ هزار نیروی ایالات متحده در افغانستان حضور دارند.

  • کانورسیشن

نشریۀ کانورسیشن مطلبی را در مورد جنگ و صلح افغانستان نوشته است.

به باور نویسندۀ مطلب، به نظر می آید که طولانی‌ترین جنگ به پایان می‌رسد.

در مطلب آمده‌است، نَفسِ این‌که طالبان و ایالات متحده به عنوان طرف‌های اصلی جنگ با هم مستقیماً گفتگو می‌کنند، مهم است.

در ادامه گفته شده‌است، استفاده از هر گونه روش مسالمت آمیز بدون دخالت مستقیم ایالات متحده و طالبان ناممکن است.

نشریۀ کانورسیشن نوشته است، نیاز است تا تمامی طرف‌ها چیزی را از دست دهند تا اهداف بزرگتر خود را به دست بیاورند و کشتار پایان یابد.

XS
SM
MD
LG