لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
شنبه ۱۰ جوزا ۱۳۹۹ کابل ۰۴:۲۰

هفت عضو یک خانواده در شهر کابل بطور مرموز کشته شدند


یک مرد در حال گریه و فغان بخاطر کشته شدن مرموزِ هفت عضو خانواده‌اش در منطقه کارتۀ سخی شهر کابل

قوماندانی امنیه کابل می‌گوید بررسی‌ها در پیوند به کشته شدن هفت عضو یک خانواده آغاز شده‌است.

فردوس فرامرز سخنگوی قوماندانی امنیه کابل از آغاز بررسی‌ها در این باره سخن می‌زند و می‌گوید یافته‌های نخستین پولیس نشان می‌دهد که، در پس این رویداد خصومت‌های خانواده‌گی بر سر زمین بوده‌است: ​"یافته‌های پولیس نشان می‌دهد، که این اتفاق ناشی از خصومت‌های خانواده‌گی بوده، قبل این خانواده در پیوند به یک زمین دعوی داشته‌اند، متأسفانه هفت عضو این خانواده به قتل رسانده شده‌اند، هنوز کسی بازداشت نشده، اما تحقیقات به گونه جدی آغاز شده‌است."

افراد تفنگ دار حتا به کودکان این خانواده نیز رحم نکرده‌اند، صدای ناله و فریاد بر در و دیوار این خانواده پیچده‌است.

هفت عضو یک خانواده چرا در شهر کابل کشته شده اند.
هفت عضو یک خانواده چرا در شهر کابل کشته شده اند.

این رویداد حوالی ساعت ۲:۰۰ شب گذشته هنگامی رخ داده‌است که چند فرد مسلح در ساحه جمال مینه کارته سخی شهرکابل وارد یک منزل شده و تمامی اعضای یک خانواده را آماج شلیک مرمی قرار داده‌اند.

خواهر دو عروس این خانواده با چشمان پُر از شک فریاد می‌کشید:​ "دو خواهرم را شهید کردند، یکی‌اش ماه‌اش بود که طفل‌اش به دنیا بیاید، کجاست امنیت، او خدایا چطور کنیم، تباه شدیم، دو خواهر جوانم را کشتند."

پدر، مادر، دو عروس که یکی آن نُه ماهه باردار بود و دیگری همراه با شوهرش که قرار بود امروز زاد روز تولدش را جشن بگیرند قربانی این کشتار شده‌اند.

خواهر دو عروس این خانواده می‌گوید که این افراد تفنگ دار دو کودک این خانواده را به گونه بی‌رحمانه‌یی خفه کرده‌اند: ​"طفل‌ها را خفه کردند به طفل هم رحم نکردند این وحشی‌ها، هیچ نمی‌فهمیم که کی بوده و چرا این کار را کردند. دو برادر در شفاخانه استند یکی‌اش در حالت کما است، او مردم چرا غنی امنیت مردم را گرفته نمی‌تواند، چه کنیم، حال حکومت‌ات را چه کنیم؟ امنیت مردم را نمی‌گیرند."

دو پسر دیگر این خانواده که در این رویداد زخم برداشته‌اند در شفاخانه بستری اند و حالت یکی از آنان وخیم گزارش شده‌است.

یکی از عروس‌های این خانواده که خودش زنده نیست تنها موفق شده نوزاد سه ماهه‌اش را در زیر تخت خواب پنهان کند.

یکی از عروس‌های این خانواده که خودش زنده نیست تنها موفق شده نوزاد سه ماهه‌اش را در زیر تخت خواب پنهان کند.
یکی از عروس‌های این خانواده که خودش زنده نیست تنها موفق شده نوزاد سه ماهه‌اش را در زیر تخت خواب پنهان کند.

اکنون پیکرهای اعضای این خانواده در طب عدلی مانده تا دو پسر دیگر این خانواده که در اتریش به‌سر می‌برند برای آخرین دیدار و خاک سپاری اعضای کشته شده خانواده‌شان به کابل بیایند.

بسته‌گان این خانواده از حکومت می‌خواهند تا عاملان این رویداد را در پیش چشمان آنان به دار بیاویزد.

احمد که در چند صد متری این خانه زنده‌گی می‌کند و از بسته‌گان آن است می‌گوید شب گذشته صدای شلیک مرمی را شنیده‌است و اما نمی‌دانست که خانه‌ای کاکایش را به ماتم می‌نشانند: ​"هیچ نمی‌فهمیم با هیچ‌کس دشمنی نداشتند، غریبکار بودند، اولاد کاکایم عاجز بود، چیزی گفته نمی‌توانم، چرا پولیس کار نمی‌کند، خانواده‌ها داغ دار شد، کجاست امنیت؟"

همسایه‌‌ها و دوستان این خانواده می‌گویند که آن‌ها با هیچ کسی خصومت نداشتند و در پی‌کار و غریبی خودشان بودند.

هنوز پهلوهای پنهان این کشتار روشن نشده‌است و تاکنون معلوم نیست که افراد تفنگدار چند تن بوده‌اند.

سال گذشته شماری از افراد مسلح در منطقه پنج‌صد فامیلی حوالی ساعت ده شب بر یک منزل حمله کردند و ده عضو یک خانواده به شمول کودکان و زنان را با شلیک مرمی کشتند.

وزارت امور داخله، در روزهای پسین برخی از طراحان جرم‌های جنایی را بازداشت کرده‌است، اما شهروندان از افزایش جرم‌های جنایی در شهر کابل نگرانی می‌کنند و نهادهای کشفی و امنیتی را در امر جلوگیری از جرایم ناتوان می‌دانند.

گزارش: نظیفه محبوبی

XS
SM
MD
LG