لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
پنجشنبه ۲۸ سنبله ۱۳۹۸ کابل ۰۹:۲۵

زندانیان آزاده شده: طالبان ما را شکنجه می‌کردند


زندانیان در حال خارج شدن از یک زندان طالبان در ولایت بغلان. June 11 2019

۳۴ تن که از یک زندان طالبان در نتیجه عملیات نیروهای ویژه پولیس در ولایت بغلان نجات یافته اند، می‌گویند که مورد شکنجه و بد رفتاری طالبان قرار گرفته اند.

بر اساس خبرنامه وزارت امور داخله، این ۳۴ تن که دوشنبه شب از زندان طالبان در ولسوالی بغلان مرکزی نجات یافتند، شام دیروز ۲۱ جوزا به خانواده‌های شان سپرده شدند.

نوید احمد یکی از نجات یافته‌های غیر نظامی، شام سه‌شنبه گفت که با دوستانش از کابل به سوی تخار در حرکت بود و در مسیر راه بغلان از سوی شورشیان طالبان ربوده شد.

او از وضعیت بد در زندان طالبان هم سخن گفت:‌ " هنگامی که ما را گرفتار کردند، خیلی مورد شکنجه قرار می‌دادند. حتی ما را برای ادای نماز نمی‌گذاشتند. همین که می‌گفتیم وقت ادای نماز است، برای ما می‌گفتند که شما مسلمان نیستید، کافر استید. به هیچ وجه برای ما نان نمی‌دادند، در یک اتاق شبانه برای ۱۰ نفر یک دانه نان می‌دادند."

شماری از مقام‌های وزارت امور داخله در مراسم شام سه‌شنبه در بغلان حضور داشتند و با نجات یافته‌ها از زندان طالبان، کمک نقدی کردند.

وزارت داخله افغانستان می‌گوید، در سه ماه گذشته، نه عملیات گسترده را علیه زندان‌های طالبان راه اندازی کرده و در نتیجه چهارصد تن را از این زندان‌ها نجات داده است.

XS
SM
MD
LG