لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
پنجشنبه ۳۱ اسد ۱۳۹۸ کابل ۰۵:۲۲

اردوی امریکا: سپاه پاسداران در حمله به کشتی‌های نفت‌کش دست دارد


یکی از دو کشتی نفت‌کش که در خلیج عمان مورد حمله قرار گرفت. June 13, 2019

اردوی امریکا ویدیوی را نشر نمود که در آن گفته می‌شود سپاه پاسداران ایران در حمله بر دو کشتی نفت‌کش در خلیج عمان دست دارد. این تازه‌ترین اسنادی است که طبق آن امریکا و متحدین آن ایران را در خشونت‌های اخیر دخیل می‌شمارند.

قوماندانی قوای مرکز امریکا روز ۱۳ جون اظهار داشت ویدیو نشان می‌دهد که قایق‌های سپاه پاسداران ایران یک ماین انفجار نا کرده را از کنار یکی از کشتی‌های نفت‌کش که مورد حمله قرار گرفته‌است دور می‌کند.

بیل اربن کاپیتان قوای بحری امریکا گفت، طبق این ویدیو ساعت چهار و ده دقیقه بعد از ظهر قایق گشتی سپاه پاسداران ایران به یکی از این کشتی‌ها نزدیک می‌شود و ماین انفجار ناکرده را انتقال می‌دهد.

مقامات امریکایی به سی ان ان گفته اند وزارت دفاع امریکا به این باور است که این اقدام یک تلاش از سوی ایران بود تا مدارکی را که دست داشتن ایران را در این حملات ثابت می‌کند از بین ببرد.

نمایندگی ایران در ملل متحد ادعای امریکا را در رابطه با دست داشتن ایران در حملات بر کشتی‌های نفت‌کش در خلیج عمان بی‌اساس خوانده و رد کرده‌است.

جاناتان کوهن سرپرست نمایندگی امریکا در ملل متحد از شورای امنیت سازمان ملل متحد خواست که با تهدیدهای واضح ایران در منطقه برخورد کند.

کوهن بعد از اجلاس عقب درهای بسته شورای امنیت به خبرنگاران گفت این حمله تهدید واضح ایران را به صلح و امنیت جهانی نشان می‌دهد.

او افزود هیچ گروه نیابتی در منطقه منابع و مهارت آنرا ندارد که این‌گونه دقیق عمل نماید.

XS
SM
MD
LG