لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
شنبه ۱۰ جوزا ۱۳۹۹ کابل ۰۲:۳۸

برای محصلین در پوهنتون فاریاب انترنت نیست


دروازه پوهنتون فاریاب

نبود انترنت در پوهنتون فاریاب محصلین را به مشکلات روبه‌رو نموده‌است برخی از آنان می‌گویند در مدت سه سال هنوز یک روزهم در این پوهنتون به انترنت دست‌رسی نداشته اند.

هما و حبیب‌الله بهروز که دو تن از محصلین سال چهارم دیپارتمنت آموزش کمپیوتر در پوهنتون فاریاب هستند به رادیو آزادی گفتند که آنان مدت سه سال تحصیلی شان‌را که پشت سرگذاشته اند برای یک روزهم در پوهنتون به انترنت دست‌رسی نداشته اند.

و بخش‌های عملی انترنت را به‌شکل تیوری فرا گرفته‌اند.

طبق گفته محصلین در پوهنتون فاریاب در صورت نیاز جدی به انترنت از امکانات شخصی شان استفاده می‌کنند اما این نیز همیشه برای آنان میسر نمی‌شود دلیل آن‌را نیز قیمت بودن انترنت عنوان می‌کنند.

پوهنتون فاریاب دارای شش پوهنخی بوده و طبق گفته مسئولین این پوهنتون بیشتر از ۴ هزار محصل در حال تحصیل اند و در این میان ۳۰ فیصد آن‌را دختران تشکیل می‌دهند.

دیپارتمنت آموزش کمپیوتر که به پوهنحی تعلیم و تربیه شامل می‌باشد هفت دوره فراغت داده‌است و فارغین آن نیز محروم از آموزش عملی انترنت در این پوهنتون فارغ شده‌اند.

در هیمن حال فیروز اوزبیک کریمی رئیس پوهنتون فاریاب با تائید عدم دست‌رسی محصلین به انترنت، امروز به رادیو آزادی گفت آنان با ریاست اترا در حدود ۱۲ ام بی انترنت را قرارداد کرده بودند اما نسبت ناامنی در شاهراه نمبریک یا جوزجان –میمنه یک سال قبل انترنت شان قطع شده‌است.

لوحه پوهنتون فاریاب
لوحه پوهنتون فاریاب

او بیشتر در این مورد چنین گفت متأسفانه باید بگویم که برمحصلین عزیز ما اصلاً انترنت را در اختیار شان بگذاریم انترنت کم داریم صرف استادهای‌ما می‌توانند از آن استفاده بکنند.

و گفت خواهش ما این بود حد اقل ۴۰ام بی انترنت که قرارداد شده بود ۲۰ الی ۱۰ ام بی اش را در اختیار ما بگزارند مشکل ما تا حدی حل می‌شد و متأسفانه در این شرایط در این عصر تکنالوژی پوهنتون فاریاب از انترنت بی‌بهره است.

نبود انترنت تنها در پوهنتون فاریاب چالش برانگیز نبوده بلکه سایر نهادهای دولتی این ولایت نیز با این مشکلات دست و پنجه نرم می‌کنند، دلیل نبود انترنت مورد نیاز به فاریاب نا امنی شاهراه نمبریک یا جوزجان – میمنه خوانده شده‌است.

XS
SM
MD
LG