لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
سه شنبه ۲۹ اسد ۱۳۹۸ کابل ۰۸:۲۵

صدها کارگر اردنی و لبنانی به محل امن در قزاقستان منتقل شدند


شورش کارگران در قزاقستان

صدها کارگر اردنی و لبنانی که مشغول کار در یک پروژه بزرگ نفت و گاز در غرب قزاقستان بودند، بعد از آن محل را تخلیه کردند که یک درگیری فزیکی میان کارگران قزاق و خارجی رخ داد.

ایمان صفادی وزیر خارجه اردن دیروز در یک پیام تویتر نوشت: "شکر خداوند است که همه کارگران اردنی سلامت اند، آن‌ها در یک هوتل تحت محافظت امنیتی قرار دارند و مقامات قزاقستان به ما اطمینان دادند که همه تدابیر مورد نیاز را اتخاذ کرده‌اند و وضعیت بهتر است."

از جمله ۱۰۷ کارگر اردنی که در میدان نفت تنگیز در قزاقستان کار می‌کردند در این درگیری با کارگران قزاقستان جراحت سطحی براداشته اند.

سفیر لبنان در قزاقستان نیز گفته است حدود ۱۵۰ کارگر لبنانی دستگاه نفت تنگیز، از محل منتقل شده و در حفاظت پولیس قرار دارند.

بر اساس ویدیوهایی‌که به روز شنبه در صفحات اجتماعی منتشر شد یک درگیری شدید میان کارگران داخلی و خارجی دستگاه نفت تنگیز رخ داد.

یک کارگر همین دستگاه نفت به بخش قزاق رادیو آزادی گفت: "دلیل این درگیری این بود که کارگران خارجی این دستگاه نفت، عکسی یک زن قزاق کارمند همین دستگاه را که همراه با یک کارگر لبنانی گرفته شده بود دست به دست می‌کردند که این موضوع خشم کارگران قزاق را بر افروخت و زدو خوردها آغاز شد.

XS
SM
MD
LG