لینک های دستیابی پذیر

خبر تازه
شنبه ۲۷ ميزان ۱۳۹۸ کابل ۰۱:۵۸

زلمی خلیل‌زاد با شماری از زنان افغان در دوحه ملاقات کرد


زلمی خلیل‌زاد با شماری از زنان افغان در دوحه پایتخت قطر. July 6 2019

زلمی خلیل‌زاد نماینده ویژه امریکا برای صلح افغانستان شام دیروز شنبه ۱۵ سرطان با شماری از زنان افغان در دوحه پایتخت قطر دیدار کرده‌است.

این زنان شامل یک گروهی اند که به روز شنبه از کابل برای اشتراک در گفتگوی بین‌الافغانی به دوحه رفت.

آقای خلیل‌زاد صبح امروز یکشنبه در حساب رسمی تویترش نوشته است، دیدگاه‌های این زنان در این مورد که افغانستان میان خود در صلح باشد و هموار کردن راه به یک حکومت که حقوق تمام افغان‌ها را بدون در نظر داشت قومیت و جنسیت حفاظت کند، مهم است.

در همین حال اصیلا وردک یکی از این زنان در حساب تویتر خود نوشته است که زلمی خلیل‌زاد در مورد پیشرفت‌هایی که در عرصه مذاکرات با طالبان در چند روز اخیر در قطر صورت گرفته است، معلوماتِ مفصل داد.

از سوی دیگر ماریا اکرمی یک اشتراک کننده دیگر نشست موسوم به دیالوگ بین‌الافغانی در دوحه در تویترش نوشته است که در یک ضیافت شام با نمایندگان طالبان و هیئت جرمنی که دیالوگ بین‌الافغانی را تسهیل می‌کند، اشتراک کردند.

او در ادامه ابراز امیدواری کرده که در جریان دیالوگ بین‌الافغانی ، در راستای برقراری صلح و ایجاد وحدت در افغانستان به تفاهم برسند.

نشست دو روزه زیر نام دیالوگ بین‌الافغانی به میزبانی جرمنی و قطر امروز یکشنبه در دوحه آغاز می‌شود.

ده‌ها تن از افغانستان به شمول سیاستمداران، چهره‌های جهادی پیشین، نماینده گان جامعه مدنی و شمار اندک زنان در این نشست با نمایندگان طالبان دیدار می‌کنند.

نمایندگان ایالات متحده و طالبان گفته اند که هفتمین دور گفتگوهای شان را به خاطر دیالوگ بین‌الافغانی در دوحه تا دو روز دیگر یعنی نهم جولای به تعویق انداخته اند.

XS
SM
MD
LG