لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
دوشنبه ۱۶ سرطان ۱۳۹۹ کابل ۱۰:۲۴

ایشن تربیون: عمران خان از تشریفات مسافرت‌های رسمی در امریکا بی‌بهره بود


برخی روزنامه‌های بین‌المللی
  • لانگ وار ژورنال

نشریۀ امریکایی لانگ وار ژورنال با توجه به تلفات اخیر نیروهای کماندوی افغان در ولایت بادغیس مطلبی را به نشر رسانیده، در بخشی از آن می‌نویسد، طالبان مسلح ویدیوی اسلحه و مهماتی را نشر کرده‌اند که در هفته جاری در جریان حمله خونین بر کماندوهای افغان به دست آن‌ها افتاده است.

به نوشته نشریه، تعداد تلفات کماندوهای افغان در نتیجه این رویداد، به ۳۵ تن رسیده‌است.

در این ویدیو که توسط ذبیح‌الله مجاهد سخنگوی طالبان از طریق تویتر نشر شده، تفنگ‌های ام. چهار و نشان زنی، ماشیندارها، تفنگچه‌ها، دوربین‌های شب بین، وسایل مخابراتی و سایر تجهیزات نظامی دیده می‌شود که نظر به ادعای طالبان در نتیجه این حمله به دست آن‌ها افتاده‌است.

نشریه امریکایی لانگ وار ژورنال می‌نویسد، این رویداد در ولسوالی آب کمری ولایت بادغیس زمانی اتفاق افتاد که نیروهای کماندوی افغان در آن منطقه بر ضد طالبان عملیات را انجام می‌دادند.

به نوشته نشریه، طالبان اکثراً با استفاده از همین اسلحه و تجهیزات به صفوف نیروهای افغان نفوذ کرده و یا برای حملات در سایر مناطق حساس از آن استفاده می‌کنند.

  • ایشن تربیون

نشریه آنلاین ایشن تربیون سویدن با توجه به مسافرت اخیر عمران خان صدراعظم پاکستان به ایالات متحده امریکا مطلبی را به نشر رسانیده و در بخشی از آن می‌نویسد، زمانی‌که دیروز (بیست و یکم جولای) عمران خان به واشنگتن رسید، هیچ یک از مقامات ادارۀ دونالد ترمپ رئیس جمهور امریکا به استقبال وی نرفته بود.

به نوشتۀ ایشن تربیون، صدراعظم پاکستان از پروتوکول مسافرت‌های رسمی به واشنگتن که برای مقامات رسمی در نظر گرفته می‌شود، بی‌بهره بود. صرف شاه محمود قریشی وزیر خارجه پاکستان که قبلاً به واشنگتن رفته و اسد مجید خان سفیر این کشور در امریکا از وی استقبال کردند.

نشریه آنلاین ایشن تربیون می‌نویسد، هنگام رسیدن عمران خان به واشنگتن هیئت امریکایی حضور نداشت و صدراعظم پاکستان به ترمینل میدان هوایی با استفاده از یک بس معمولی رفت.

قرار است عمران خان روز دوشنبه با دونالد ترمپ رئیس جمهور ایالات متحدۀ امریکا در قصر سفید ملاقات کند.

به نوشته نشریۀ ایشن تربیون، در این ملاقات بالای عمران خان فشار آورده خواهد شد تا بر ضد گروهای تروریستی و تندرو مستقر در آن کشور اقدامات جدی و قاطع را انجام دهد و برای گفتگوهای صلح با طالبان سهولت‌های لازم را فراهم کند.

صدراعظم پاکستان در حالی در قصر سفید با رئیس جمهور ترمپ ملاقات می‌کند که زلمی خلیل‌زاد نماینده خاص وزارت خارجه امریکا هفت دور گفتگوها را با نمایندگان طالبان در شهر دوحه پایتخت قطر، انجام داده‌است.

زلمی خلیل‌زاد روز گذشته از آماده‌گی برای آغاز یک دور جدید مسافرت به منطقه خبر داده است.

این در حالیست که مایک پامپیو وزیر خارجه ایالات متحدۀ امریکا نیز در جریان مسافرت اخیرش در کابل ابراز امیدواری کرده که الی ماه سپتمبر سال جاری میلادی یک توافق صلح با طالبان حاصل شود.

XS
SM
MD
LG