لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
سه شنبه ۶ جوزا ۱۳۹۹ کابل ۰۴:۲۹

کاروان زهر

پولیس ننگرهار سه تن را به اتهام قاچاق مواد مخدر دستگیر کرد

آرشیف، عکس جنبۀ تزئینی دارد

پولیس ننگرهار سه تن را به اتهام قاچاق بیش از چهل کیلوگرام مواد مخدر دستگیر کرد.

اسدالله یادگاری سخنگوی معینیت مبارزه علیه مواد مخدر به رادیو آزادی گفت، پولیس مبارزه علیه مواد مخدر قوماندانی امنیه ننگرهار به تاریخ هشت اسد با انجام دو عملیات در ولسوالی‌های بهسود و غنی خیل این ولایت، ۴۴ کیلوگرام چرس را که قرار بود به یک ولایت همجوار قاچاق شود، از دو منزل مسکونی کشف و ضبط کردند.

در یک رویداد دیگر نیز پولیس ننگرهار یک قاچاقبر فراری را که تحت تعقیب قرار داشت، دستگیر کرد.

تازه‌ترین خبرهای روز را این‌جا دنبال کنید

یک تن همراه با بیش از ۱۰ کیلوگرام مواد مخدر در کندز دستگیر شد

آرشیف

و رویداد اخیر هفته نیز این که، یک تن همراه با بیش از ده کیلوگرام مواد مخدر در ولایت کندز دستگیر شد.

هجرت‌الله اکبری سخنگوی قوماندانی امنیه کندز به رادیو آزادی گفت: "یک تن که می‌خواست ۱۳ کیلوگرام چرس را با استفاده از یک موترسایکل از ولایت کندز به یک ولایت همجوار قاچاق کند، هنگام تلاشی در ولسوالی امام صاحب دستگیر گردید."

فرد بازداشت شده پس از بررسی‌های ابتدایی به مرکز عدلی و قضایی مبارزه علیه مواد مخدر معرف شد.

بیش از ۴ تُن بنگدانه هنگام قاچاق به هلمند ضبط شد

بیش از چهار تُن بنگدانه هنگام قاچاق به ولایت هلمند ضبط شد.

بیش از چهار تُن بنگدانه هنگام قاچاق به ولایت هلمند ضبط شد.

محب‌الله محب سخنگوی قوماندانی امنیه فراه در صحبت با رادیو آزادی گفت: "چهار ونیم تُن بنگدانه که قرار بود از ولایت فراه به‌ولایت هلمند قاچاق و بالای دهاقین توزیع شود، ضبط گردید.؛

آقای محب افزود: "چهار و نیم تُن بنگدانه که در یک موتر تیلر جابه‌جا گردیده و قرار بود به ولایت هلمند قاچاق شود، به اساس راپور کشفی مواد مذکور ضبط و قاچاقبر آن به نهادهای عدلی و قضایی سپرده شد."

قابل یاد‌آوری است که در این اواخر قضایای قاچاق موادمخدر از ولایت فراه به هلمند و هرات افزایش یافته است.

پولیس نیمروز بیش از ۴۰ کیلوگرام تابلیت‌های نشه‌آور را ضبط کرد

ولایت نیمروز در نقشه عمومی افغانستان

پولیس نیمروز بیش از ۴۰ کیلوگرام تابلیت‌های نشه‌آور را در مرکز این ولایت ضبط کرد.

اسدالله یادگاری سخنگوی معینیت مبارزه با موادمخدر در صحبت با رادیو آزادی گفت: "این عملیات که توسط پولیس مبارزه با مواد مخدر قوماندانی امنیه نیمروز در شهر زرنج انجام شد، در نتیجه آن ۲ لک و ۵ هزار تابلیت نشه‌آور بنام تریمادول که وزن مجموعی آن ۴۱ کیلوگرام می‌شود، به‌دست این نیروها افتاد."

این تابلیت‌ها از خارج به‌افغانستان وارد شده بود و یک تن به اتهام قاچاق آن دستگیر شده است.

نزدیک به ۲هزار کیلوگرام مواد مخدر در ننگرهار از بین برده شد

در عملیات بالای یک کارخانه تولید موادمخدر در ولایت ننگرهار نزدیک به ۲هزار کیلوگرام مواد مخدر و مواد کیمیایی از بین برده شد.

نزدیک به ۲هزار کیلوگرام مواد مخدر و مواد کیمیایی در عملیات بالای یک کارخانه تولید موادمخدر در ولایت ننگرهار از بین برده شد.

طارق آرین سخنگوی وزارت داخله به رادیو آزادی گفت: "قطعات خاص پولیس مبارزه با مواد مخدر، به تاریخ ۳۰ ثور عملیاتی را بر یک کارخانه تولید مواد مخدر در ولسوالی اچین ولایت ننگرهار اجرا کرد که در جریان آن ۱۷۰۰ کیلوگرام چرس، ۱۲۰ لتر مورفین، ۱۵۰ کیلوگرام کاربن و مقداری هیرویین بدست این نیروها افتاد."

در این عملیات تمامی وسایل کارخانه از بین برده شده و مواد مخدر مذکور نیز در محل حریق گردید.

شکایت مردم کندز از فروش علنی مواد مخدر

آرشیف

مردم کندز از فروش علنی مواد مخدر درین ولایت شاکی اند.

شماری از باشندگان کندز می‌گویند که در حال حاضر بیشتر جوانان از مواد مخدر، مخصوصاً تابلیت K استفاده می‌کنند و این روند در حال افزایش است.

بربنیاد گفته‌های آن‌ها، مواد مخدر خصوصاً تابلیت K در بازار کندز به طور علنی به فروش می‌رسد، اما پولیس این افراد را بازداشت نمی‎کند.

هجرت‌الله اکبری سخن‌گوی پولیس کندز، می‌پذیرد که مواد نشه آور در این ولایت به فروش می‎رسد، اما تاکید می‌کند که قاچاقبران و خورده فروشان مواد مخدر تحت تعقیب پولیس قرار دارند.

دو پولیس حین انتقال مواد مخدر به داخل زندان بادغیس دستگیر شدند

ولایت بادغیس در نقشه افغانستان

دو پولیس هنگام قاچاق مواد مخدر به داخل محبس بادغیس دستگیر شدند.

فرهاد بایانی سخنگوی اداره تنظیم امور زندان‌ها به رادیو آزادی گفت، دو منسوب پولیس که می‌خواستند مقداری از مواد مخدر به نام شیشه را به داخل محبس بادغیس قاچاق و با استفاده از یک زندانی آنرا بالای زندانیان دیگر به فروش برسانند، قبل از ورود به محبس دستگیر شدند.

قابل یاد آوری است که در سال جاری این چندمین قضیه دستگیری منسوبین پولیس به اتهام قاچاق موادمخدر به داخل زندان‌ها است.

پولیس از قاچاق مواد مخدر به شهر زرنج جلوگیری کرد

آرشیف

دو تن هنگام قاچاق تریاک در ولایت نیمروز دستگیر شدند.

طارق آرین سخنگوی وزارت امور داخله به رادیو آزادی گفت، پولیس دو تن را هنگامی در شهر زرنج مرکز ولایت نیمروز دستگیر کرد که می‌خواستند پنج کیلوگرام تریاک را با استفاده از یک بکس سفری به داخل این شهر قاچاق و بالای معتادین به فروش برسانند.

افراد دستگیر شده به نهادهای عدلی و قضایی معرفی شده اند.

پولیس ننگرهار ۵ تن را به اتهام قاچاق مواد مخدر دستگیر کرد

آرشیف،

بیش از یک صد کیلوگرام مواد مخدر در ولایت ننگرهار به دست پولیس افتاد.

در خبرنامه قوماندانی امنیه ننگرهار آمده است، در اقدام نخست ۹۸ کیلوگرام چرس که در یک موتر جاسازی شده و قرار بود از ولسوالی خوگیانی ولایت ننگرهار به ولسوالی غنی خیل این ولایت قاچاق شود، هنگام بازرسی وسایط از سوی پولیس ضبط گردید.

در اقدام دوم نیز که قرار بود ۳۲ کیلوگرام چرس در یک موتر از ولسوالی چپرهار به ولسوالی دربابا قاچاق شود، از سوی پولیس کشف و ضبط گردید. در اقدام سومی، هنگامی که یازده کیلوگرام چرس از ولسوالی خوگیانی به شهر جلال آباد قاچاق می گردید، پولیس آنرا ضبط کرد.

پنج تن به اتهام این سه قضیه قاچاق موادمخدر دستگیر شده اند.

هشت تن به اتهام قاچاق مواد مخدر در فراه دستگیر شدند

نقشه فراه

هشت تن به ارتباط قاچاق مواد مخدر در دو ماه گذشته در ولایت فراه بازداشت شدند.

محب‌الله محب سخنگوی پولیس فراه به روز چهارشنبه ۲۴ ثور به رادیو گفت، پولیس مبارزه با مواد مخدر در دو ماه گذشته، هشت قاچاقبر را که مواد مخدر را به معتادین انتقال می‌داند، بازداشت کرد.

آقای محب گفت که در این مدت ۱۱ لیتر مشربات الکلی نیز بدست پولیس مبارزه با مواد مخدر افتاده است.

او افزود: "در جریان دو روز گذشته، یک مظنون مواد مخدر را به مقدار چهار و نیم تن بنگ دانه که آنرا در یک عراده موتر باربری جاسازی کرده بود و می‌خواست آنرا به هلمند انتقال بدهد، خوش‌بختانه توسط پولیس مبارزه با مواد مخدر ولایت فراه، بازداشت شد."

پولیس ننگرهار ۷ تن را به اتهام قاچاق مواد مخدر دستگیر کرد

آرشیف

هفت تن به اتهام قاچاق چهارصد کیلوگرام مواد مخدر در ولایت ننگرهار دستگیر شدند.

اسدالله یادگاری سخنگوی معینیت مبارزه علیه مواد مخدر وزارت داخله به رادیو آزادی گفت، پولیس مبارزه علیه مواد مخدر هنگام بازرسی وسایط، ۴۰۱ کیلوگرام مواد مخدر، شامل ۹ کیلوگرام هیرویین و ۳۹۲ کیلوگرام چرس را که قرار بود در سه موتر از ولایت کابل و ولسوالی‌های غنی‌خيل و چپرهار ننگرهار به ولسوالی دربابای این ولایت قاچاق شود، ضبط کردند.

افراد دستگیر شده اعتراف کرده اند که می‌خواستند این مواد را در همکاری با قاچاقبران خارجی به خارج از افغانستان قاچاق کنند.

دو فروشنده تابلیت 'K' در کابل دستگیر شدند

آرشیف، مواد مخدر ضبط شده

پولیس خاص مبارزه علیه موادمخدر از توزیع نزدیک به دو هزار تابلیت نشه آور در شهر کابل جلوگیری کرد.

فردوس فرامرز سخنگوی قوماندانی امنیه کابل به رادیو آزادی گفت، پولیس خاص مبارزه علیه موادمخدر دو تن فروشنده مواد مخدر را که از چندین ماه به اینسو در شهر کابل تحت تعقیب آنان قرار داشت، به تاریخ ۱۴ ثور سال روان شمسی در مربوطات ناحیه هشتم شهر کابل یکجا با ۱،۹۴۵ قرص نشه آور نوع تابلیت (K) دستگیر کرد.

این دو تن تابلیت‌های نشه آور را در چندین ناحیه شهر کابل بالای پرچون فروشان توزیع می‌کردند.

پولیس نیمروز صدها کیلوگرام مواد مخدر را کشف و ضبط کرد

آرشیف، مواد مخدر جاسازی شده در یک موتر

بیش از یک صد کیلوگرام مواد مخدر در ولایت نیمروز ضبط گردید.

طارق آرین سخنگوی وزارت امور داخله به رادیو آزادی گفت، پولیس مبارزه علیه مواد مخدر قوماندانی امنیه نیمروز به تاریخ ۱۵ ثور عملیاتی را در جنوب شهر زرنج مرکز این ولایت بالای یک ذخیره گاه مواد مخدر انجام داد که در نتیجه آن ۱۸۰ کیلوگرام مواد مخدر، شامل ۲۱ کیلوگرام هیرویین و ۱۵۹ کیلوگرام تریاک به دست این نیروها افتاد.

کسی به اتهام نگهداری این مواد دستگیر نشده، اما از محل دو میل سلاح و یک موتر کرولا ضبط شده است.

پولیس هرات از قاچاق مواد مخدر به خارج از کشور جلوگیری کرد

آرشیف، مواد مخدر ضبط شده از سوی پولیس در افغانستان

دو تن هنگام قاچاق کرستال از هرات به خارج از کشور دستگیر شدند.

عبدالاحد ولیزاده سخنگوی قوماندانی امنیه هرات به رادیو آزادی گفت، پولیس مبارزه علیه موادمخدر قوماندانی امنیه هرات هنگام بازرسی وسایط در شهرک سرحدی اسلام قلعه، ۳۰ کیلوگرام کرستال را از یک موتر باربری کشف و ضبط کرد که قرار بود به خارج از کشور قاچاق شود.

دو تن به شمول راننده موتر به اتهام قاچاق این مواد دستگیر شده اند.

بیش از ۱۰۰ کیلوگرام مواد مخدر در نیمروز بدست پولیس افتاد

آرشیف

بیش از ۱۰۰ کیلوگرام مواد مخدر در ولایت نیمروز بدست پولیس افتاد.

طارق آرین سخنگوی وزارت داخله به رادیو آزادی گفت: "پولیس مبارزه علیه مواد مخدر نیمروز عملیاتی را بر یک منزل مسکونی در شهر زرنج اجرا کرد که در نتیجه آن ۸۴ کیلوگرام تریاک، ۱۰ کیلوگرام شیشه و ۲۰ کیلوگرام چرس به دست این نیروها افتاد."

یک تن به اتهام نگهداری و فروش این مواد دستگیر شده‌است.

شش تن به اتهام قاچاق تریاک در هرات بازداشت شدند

آرشیف

شش تن به اتهام قاچاق نزدیک به ۲۰ کیلوگرام تریاک در ولایت هرات دستگیر شدند.

عبدالاحد ولی‌زاده سخنگوی قوماندانی امنیه هرات به رادیو آزادی گفت که پولیس هرات هنگام تلاشی وسایط در اطراف این شهر، دو تن قاچاقبر مواد مخدر را که قصد داشتند هشت کیلوگرام تریاک را به داخل این شهر قاچاق کنند، دستگیر کرد.

چهار تن دیگر هنگامی بازداشت شدند که می‌خواستند بیش از ۱۰ کیلوگرام تریاک را از طریق دروازه میر داوود به داخل شهر هرات قاچاق و بالای پرچون فروشان مواد مخدر توزیع کنند.

بیشتر "لود" شود

XS
SM
MD
LG