لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
دوشنبه ۲۸ اسد ۱۳۹۸ کابل ۱۰:۳۹

سپاه پاسداران ایران می‌گوید یک تانکر خارجی نفت را توقیف کرده‌است


آرشیف/ یک کشتی نفت‌کش

سپاه پاسداران انقلاب ایران می‌گوید یک تانکر خارجی نفت را که مواد سوخت را به بعضی از کشورها عربی قاچاق می‌کرد، توقیف کرده‌اند.

در اعلامیۀ دیروز یک‌شنبه سپاه پاسداران که در رسانه‌های دولتی ایران منتشر شد گفته شده است که این تانکر ۷۰۰ هزار لیتر مواد سوخت را انتقال می‌داد.

آژانس خبری رسمی ایرنا از قول سپاه پاسداران گزارش داده که می‌گوید، این تانکر نفت بعد از همآهنگ‌سازی و دستور مقامات قضایی توقیف شد.

در اعلامیۀ سپاه آمده که کشتی‌های مربوط به این نهاد برای کنترول ترافیک بحری و کشف تجارت غیر قانونی در حال گزمه بودند که این تانکر نفت را در نزدیکی جزیرۀ فارسی توقیف کردند.

تنش‌ها در خلیج فارس در این اواخر در حالی افزایش یافته که مبارزۀ واشنگتن برای تحت فشار آوردن تهران به اوج آن رسیده‌است. این مبارزه شامل خروج امریکا از توافق‌نامه هستوی سال ۲۰۱۵ و از سرگیری تحریمات جدی‌تر بر تهران می‌باشد.

به‌گفتۀ سپاه پاسداران این تانکر نفت، به ولایت بوشهر منتقل شده و کارگوی آن به شرکت ملی عرضۀ تولیدات نفت ایران در همین ولایت داده شده‌است.

آژانس خبری نیمه‌رسمی فارس گزارش داده که توقیف این نفت‌کش به تاریخ ۳۱م جولای صورت گرفت و هفت سرنشین این تانکر در توقیف به سر می‌برند. جزئیات بیشتر در مورد کشتی و ملیت افراد دستگیر شده افشاء نشده‌است.

فرقۀ پنجم نظامی امریکا که در بحرین مستقر می‌باشد گفته است، معلوماتی برای تأیید این حادثه در دست ندارد.

XS
SM
MD
LG