لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
دوشنبه ۲۸ اسد ۱۳۹۸ کابل ۱۰:۳۹

ریاست جمهوری هند با صدور فرمان "وضعیت خاص" کشمیر را لغو کرد


حکومت هند با صدور یک فرمان ریاست جمهوری این کشور "وضعیت خاص" کشمیر تحت اداره این کشور را لغو نموده، نیروی های بیشتر نظامی را به آن منطقه اعزام کرده است.

هند به سیاحان نیز دستور داده است تا از کشمیر تحت اداره این کشور خارج شوند، خدمات تیلفون و انترنت نیز در آن منطقه به حالت تعلیق قرار داده شده است.

ماده 370 قانون اساسی هند که لغو شد به ایالات جمو و کشمیر هند حق داشتن قانون اساسی و خودمختاری را داده بود و هندی های خارج از آن منطقه را از داشتن اقامت دایمی، خریداری زمین، داشتن وظایف دولتی، تحصیل و سکالرشیپ در آن منطقه منع می کرد.

حکومت پاکستان از دونالد ترمپ رییس جمهور امریکا خواسته است که برای حل بحران طولانی کشمیر بین هند و پاکستان میانجیگری کند.

پولیس پاکستان دیروز ادعا کرده بود که هند از آنسوی خط کنترول که کشمیر تحت کنترول پاکستان و هند را از هم جدا می سازد تیراندازی کرده است، این حرکت در بین باشنده گان قریه های نزدیک این خط در قلمرو پاکستان، وحشت و ترس را ایجاد کرده است.

این در حالیست که کمیته امنیت ملی پاکستان دیروز به رهبری عمران خان صدراعظم این کشور تدویر جلسه کرد و در آن گفته شد که هند در حالی بی ثباتی در کشمیر را دامن میزند که پاکستان و جامعه جهانی برای حل بحران افغانستان تلاش هایشان را بیشتر ساخته اند.

XS
SM
MD
LG