لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
دوشنبه ۱۱ حمل ۱۳۹۹ کابل ۱۰:۱۳

وزارت‌های دفاع و داخله: تدابیر شدید امنیتی بخاطر روزهای عید اتخاذ شده‌است


در آستانه فرا رسیدن عید قربان، ارگان‌های امنیتی می‌گویند که پلان ویژه امنیتی را بخاطر محافظت مردم در روز‌های عید تهیه کرده و عملی می‌کنند.

نصرت رحیمی سخنگوی وزارت داخله روز شنبه ۱۹ اسد در یک نشست خبری مشترک گفت که مخالفان مسلح قصد دارند تا در روز‌های عید تهدید خلق کنند اما به گفته وی از تمام امکانات برای دفع آن استفاده خواهد شد.

نصرت رحیمی سخنگوی وزارت داخله افغانستان
نصرت رحیمی سخنگوی وزارت داخله افغانستان

وی افزود: "در روز‌های عید نیرو‌های امنیتی و دفاعی در حالت آماده باش و احضارات درجه یک اند و از تمامی امکانات برای تأمین امنیت مردم استفاده می‌کنند."

در بسیاری عیدهای گذشته مردم افغانستان روزهای امن را سپری نکرده‌ بجز عید فطر سال گذشته که حکومت و طالبان آتش‌بس کرده بودند.

به تازگی ملا هبت‌الله رهبر گروه طالبان در پیامی که به مناسبت عید سعید قربان به رسانه‌ها فرستاده، از اعضای این گروه خواسته که برای حفاظت از مردم، پروژه‌های بزرگ و عام‌المنفعه و حفاظت از سرمایه‌ها و دارایی این کشور تلاش کنند.

از سوی هم روح الله احمدزی سخنگوی وزارت دفاع در یک نشست خبری می‌گوید که نیرو‌های دفاعی به جنگ‌شان علیه مخالفان مسلح در روز‌های عید ادامه می‌دهند.

به گفته وی نیرو‌های دفاعی و امنیتی در روز‌های عید در حالت احضارات درجه یک اند.

وی گفت: "قوای هوایی ما کاملاً آماده هستند و نیرو‌های اضافه زمینی هم در کابل و هم در ولایات بخاطر تأمین امنیت بیشتر مؤظف شده‌اند."

شماری از شهروندان کشور نیز می‌گویند هر چند هراس از ناامنی و حملات احتمالی در روز‌های عید دارند اما از مخالفین مسلح دولت می‌خواهند تا مانع خوشی‌های مردم نشوند و بگذارند مردم روز‌های عید را در فضای آرام سپری کنند.

XS
SM
MD
LG