لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
یکشنبه ۱۱ جوزا ۱۳۹۹ کابل ۱۱:۱۵

سرپرست وزارت حج و اوقاف خواهان محاکمۀ ملا تره خیل و برادرانش شد


ملاتره خیل محمدی عضو سابق ولسی جرگه افغانستان

عبدالحکیم منیب سرپرست وزارت حج و اوقاف افغانستان ادعا می‌کند که پس از ادای نماز جمعه در داخل ارگ، ملاتره خیل محمدی و برادرانش به وی فحش و ناسزا دادند و سپس او را مورد حمله فزیکی قرار داده‌اند.

آقای منیب می‌گوید که این برخورد در پیش چشمان رئیس دفتر رئیس جمهوری و کارمندان دیگر ریاست جمهوری صورت گرفته است.

وی افزود: "بعد از نماز کاکر صاحب (رئیس دفتر رئیس جمهوری) برایم گفت که جناب وزیر صاحب من و ملاترخیل همراه شما کار داریم، ملاترخیل به جای این که کارش را بگوید به دشنام شروع کرد، وقتی می‌خواستم که ترک مجلس کنم، دستم را گرفت و گفت بنشین و دست اندازی کرد، وقتی از دروازه مسجد بیرون شدم هر چهار برادرش آمدند و دشنام دادند و دست به عمل فزیکی زدند."

سرپرست وزارت حج و اوقاف می‌گوید که نامه‌ای را به رئیس جمهوری فرستاده و در آن خواهان محاکمه ملاتره خیل و برادرانش شده‌است.

آقای منیب افزود، اگر حکومت و نهادهای عدلی به موضوع لت و کوب وی رسیدگی نکند، خودش دست به کار خواهد شد.

وی می‌گوید که با مولوی تره خیل هیچ خصومت شخصی ندارد اما در جریان پروسه حج ملاتره خیل خواهان سهمیه فوق العاده به دوستان و نزدیکانش بود که این خواست او را نپذیرفته بود.

ملا تره خیل محمدی، یکی از نمایندگان ولسی جرگه در دور شانزدهم بود.

او در دورهفدهم پس از شکایات مردم از فهرست نامزدان از سوی کمیسیون شکایت انتخاباتی حذف شد.

اما دو برادر وی هر یک شاه وزیر تره خیل و حاجی خان محمدی به مجلس راه یافتند.

در همین حال ملاتره خیل محمدی پس از چاشت روز شنبه در یک نشست خبری حمله فزیکی بر آقای منیب را رد کرد و گفت که تنها با وی مشاجره لفظی کرده است.

وی می‌گوید از سرپرست وزارت حج و اوقاف روز جمعه خواست تا مساجد ناحیه بیست و یکم را رسمی کند که با پاسخ منفی آقای منیب روبرو شد.

وی گفت: "وی که برای مطبوعات می‌گوید که لت و کوب شده کاملاً دروغ است، کسی او را لت نکرده است، تنها یک مشاجره لفظی صورت گرفت، آنهم بخاطر برآورده شدن حقوق موکلین ما."

چندی پیش موسی ترخیل برادر ملاتره خیل محمدی به اتهام دست داشتن در جرایم مختلف و رهبری افراد مسلح غیر مسئول از سوی نیروهای امنیتی بازداشت شد که دوباره رها گردید.

‏صدیق صدیقی سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان می‌گوید موضوع چگونگی برخورد با سرپرست وزارت حج و اوقاف به گونه‌ی جدی تعقيب و اقدامات لازم صورت می‌گيرد.

XS
SM
MD
LG