لینک های دستیابی پذیر

خبر تازه
جمعه ۲۶ ميزان ۱۳۹۸ کابل ۰۸:۵۲

عرب لیگ و فرانسه خواهان توقف عملیات نظامی ترکیه شدند


احمد ابو الغيط رئیس اتحادیه عرب لیگ

فرانسه و اتحادیه عرب لیگ خواستار توقف تهاجم نظامی ترکیه بر شمال سوریه شده‌اند.

احمد ابو الغيط رئیس اتحادیه عرب لیگ امروز از ترکیه خواست تا تهاجم نظامی بر شمال سوریه را خاتمه بخشیده و نیروهای نظامی را از کشور جنگ‌زده سوریه خارج کند.

به گفته ابو الغيط، تهاجم نظامی ترکیه بر شمال سوریه باعث موج تازه بی‌جا شدگان گردیده و دستآوردها در جنگ بر ضد گروه تندرو دولت اسلامی را به مخاطره می اندازد. ‎

ایمانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه نیز روی توقف تهاجم ترکیه بر شمال سوریه تأکید کرده است. وی هشدار داده که این تهاجم می‌تواند باعث تجدید فعالیت جنگجویان گروه دولت اسلامی شود.

در اعلامیه امروز دفتر رئیس جمهور فرانسه گفته شده، آقای مکرون این اظهارات را در صحبت تلفونی با دونالد ترمپ همتای امریکایی‌اش کرده است.

ایمانوئل مکرون همچنان گفته است، به نیروهای کُرد کمک شود که به ائتلاف به رهبری امریکا در تصرف دوباره قلمرو عراق و سوریه از نزد جنگجویان گروه دولت اسلامی، کمک کرده‌اند. اما در اعلامیه همچنان گفته نشده، که آیا رئیس جمهور فرانسه از امریکا خواسته است تا در این قضیه مداخله کند، یا خیر؟

اما رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه گفته است، عملیات بر ضد شورشیان کُرد سوریه ادامه خواهد یافت و به گفتۀ او، ترکیه جنگجویان کُرد "تروریست" و گروه دولت اسلامی را در سوریه هدف قرار می‌دهد.

آقای اردوغان قبلاً گفته بود، هدف این عملیات هوایی و زمینی در شمال شرق سوریه، ایجاد یک منطقه امن، است.

XS
SM
MD
LG