لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
چهارشنبه ۲۶ جوزا ۱۴۰۰ کابل ۰۹:۱۳

مولانا فضل‌الرحمن راهپیمایی‌‌ 'مارش آزادی' را به راه خواهد انداخت


مولانا فضل‌الرحمن ۲۹ اکتویز ۲۰۱۹

قرار است امروز اسلام‌آباد (پایتخت پاکستان) شاهد راهپیمایی ای زیر نام"مارش آزادی" باشد. این راهپیمایی به رهبری مولانا فضل‌الرحمن، امروز در میدان نزدیک بهاتوار بازار، بر ضد حکومت این کشور راه‌اندازی خواهد شد.

این راهپیمایی یکشنبه(۲۷ اکتوبر) با تقاضای کناره‌گیری عمران خان صدراعظم پاکستان از شهر کراچی به استقامت اسلام‌آباد آغاز شد و حمایت احزاب اپوزیسیون حکومت عمران خان را با خود دارد.

قرار است اشتراک‌کننده‌گان راهپیمایی بزرگ"مارش آزادی"امروز در میدان نزدیک اتوار بازار در سکتور ایچ ناین شهر اسلام‌آباد بر ضد حکومت پاکستان تظاهرات را انجام دهند. این راهپیمایی را مولانا فضل‌الرحمن (رهبر حزب جمعیت العلمای "ف" پاکستان) رهبری می‌کند.

مولانا فضل‌الرحمن چهارشنبه هنگام سخنرانی به اشتراک‌کنندگان این راهپیمایی در شهر لاهور بار دیگر خواستار کناره‌گیری عمران خان صدراعظم این کشور شده است.

او افزود:"به حکمرانان می‌گوییم، شما به اراده مردم نه؛ با تقلب به قدرت رسیده اید، مردم شما را حکمرانان خود نمی‌دانند. با رسیدن به اسلام‌آباد، حکمرانان را به خانه هایشان می‌فرستیم، چون برای مردم پاکستان هیچ کاری نکرده اند و حق حکومت را ندارند."

او تأکید کرد: "افزایش قیم در کشور نتیجه پالیسی‌های خراب و نادرست حکومت است. اگر نزد شان اندکی غیرت باقی مانده، به منفت این تعداد چشمگیر مردم که بر ضد آنها برآمده اند، قبل از رسیدن راهپیمایی به اسلام‌آباد، باید استعفا کنند."

راهپیمایی"مارش آزادی" احزاب اپوزیسیون حکومت پاکستان یکشنبه(بیست و هفتم اکتوبر) از شهر کراچی آغاز شد. این راهپیمایی که حمایت احزاب "مسلم لیگ نواز"، "پیپلز پارتی"، "نشنل پارتی"، "پشتونخواه ملی"، "عوامی پارتی" و برخی احزاب دیگر پاکستان را با خود دارد.

این راهپیمایان بعد از عبور از حیدرآباد، نواب شاه، نوشهره فیروز، خیرپور و سایر مناطق ایالات سند پاکستان، بیست و هشتم اکتوبر داخل ایالت پنجاب این کشور شد.

مولانا فضل رحمان، رئیس حزب
مولانا فضل رحمان، رئیس حزب

راهپیمایی"مارش آزادی" که ده‌ها کیلومتر طول داشت، با گذشتن از رحیم خان، بهاولپور، ملتان، ساهیوال و برخی مناطق دیگر ایالات پنجاب شام چهارشنبه به شهر لاهور رسید و به استقامت اسلام آباد حرکت کرد.

فردوس عاشق اعوان مشاور امور اطلاعات صدراعظم پاکستان با اشاره به این راهپیمایی به خبرنگاران گفته است:"عکس ها و تصاویری را که شما در رسانه‌ها اجتماعی دیدید، اشتراک‌کننده‌گان راهپیمایی، با خود کلاشینکوف حمل می‌کنند. اگر آنها فکر می‌کنند که حکومت را با آزمون مواجه می‌کنند، باید بگویم که برضد شان گام‌های شدید برداشته خواهد شد، ما با دقت راهپیمایی را نظارت می‌کنیم."

"مارش آزادی" احزاب اپوزسیون پاکستان، چهار خواست اساسی را مطرح کرده است که کناره‌گیری عمران خان صدراعظم این کشور، انتخابات عاری از مداخلۀ اردو، حفظ اصول اسلامی در قانون اساسی و آزادی زندانیان سیاسی را شامل می‌شود.

براساس گزارش های مطبوعات پاکستان، تدابیر شدید امنیتی در شهر اسلام آباد اتخاذ شده است.

XS
SM
MD
LG