لینک های دستیابی پذیر

خبر تازه
جمعه ۲۴ عقرب ۱۳۹۸ کابل ۰۲:۲۹

سرخط: کمیسیون انتخابات نباید بیش از این تقویم انتخابات را نقض کند


روزنامه‌های چاپ امروز کابل سرمقاله‌ها و مطالب تحلیلی‌شان را بیشتر به بررسی انتخابات و وضعیت امنیتی شهر کابل اختصاص داده اند.

  • سرخط

در سرمقالۀ روزنامۀ سرخط آمده است که کمیسیون انتخابات نباید بیش از این تقویم انتخابات را نقض کند.

سرمقاله نویس روزنامۀ سرخط می‌نویسد؛ مشکلات در داخل کمیسیون و تأخیر در گزارش‌دهی از سوی کمپنی دارملوگ ممکن تقویم جدید کمیسیون را نیز نقض کند.

در ادامه سرمقاله روزنامۀ سرخط آمده است که اگر بار دیگر کمیسیون مستقل انتخابات تقویمش را نقض کند؛ بر باور نامزدان ریاست جمهوری؛ نهاد‌های ناظر انتخابات؛ جامعه جهانی و مردم عام صدمه رسیده و ممکن بهانه‌ای شود به کسانی که به اصول انتخابات و آرای مردم باور نداشته و در تلاش به چالش کشیدن این روند اند.

در پایان این سرمقاله یاد آوری شده است که اگر کمیشنران کمیسیون انتخابات در این مورد دقت نکنند و اختلافات‌شان را کنار نگذارند به باور روزنامه سرخط این‌ها نیز مانند کمیشنران پیشین کمیسیون انتخابات قیمت "اشتباهات" و برخورد "نادرست‌شان" را با روند انتخابات خواهند پرداخت.

  • دنیا

روزنامۀ دنیا در عنوان سرمقاله‌اش نوشته که تأخیر در اعلام نتایج انتخابات عوامل سیاسی دارد.

در ادامۀ این سرمقاله آمده است که مردم در شرایط دشوار امنیتی در انتخابات سهم گرفتند و به نامزد مورد علاقۀ‌شان رأی دادند اما به باور سرمقاله نویس اکنون هیئت‌های امریکایی به کابل آمده‌اند و تلاش دارند تا راهی را برای معامله میان اشرف غنی و عبدالله عبدالله هموار سازند.

این نویسنده تأکید دارد که به آرای مردم باید احترام شود و کمیسیون‌ها اجازه معامله با آرای مردم را ندهند.

اما بقیه روزنامه‌های چاپ کابل در کنار موضوعات مختلف در مورد ناامنی‌ها به ویژه وضعیت امنیتی شهر کابل تبصره کرده اند.

  • اصلاح

روزنامۀ اصلاح در سرمقاله‌اش نوشته است که در شهر کابل مشکلات امنیتی و حادثات جنایی افزایش یافته اند.

در ادامۀ سرمقاله اصلاح آمده است باشندگان شهر کابل از ادارات امنیتی می‌خواهند تا جلو دزدان؛ قاتلان و اختطافچیان را بگیرند.

XS
SM
MD
LG