لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
جمعه ۴ دلو ۱۳۹۸ کابل ۰۴:۰۸

'یک شاخۀ حزب جمعیت اسلامی خواهان اعلام نتایج انتخابات شد'


یک شاخۀ حزب جمعیت اسلامی افغانستان خواهان اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری شد

یک شاخۀ حزب جمعیت اسلامی افغانستان خواهان اعلام هرچه عاجل نتایج انتخابات ریاست جمهوری شد.

این شاخۀ حزب جمعیت اسلامی به‌رهبری سیدنورالله عماد امروز شنبه در نشست خبری‌یی در کابل می‌گوید که تأخیر در اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری سبب نگرانی تمامی اقشار جامعه شده است و کمیسیون مستقل انتخابات باید هرچه زودتر نتایج انتخابات را اعلام کند.

اما پاسخ کمیسیون مستقل انتخابات به این خواست‌ها چیست؟

یک شاخۀ حزب جمعیت اسلامی افغانستان به‌رهبری سیدنورالله عماد که قبلاً زیر نام شورای انسجام جمعیت اسلامی فعالیت می‌کرد، امروز شنبه نشست خبری‌یی را زیرنام موضع جمعیت اسلامی و ایتلاف‌های مدنی همسو در پیوند به انتخابات ریاست جمهوری و گفت‌وگوهای صلح در کابل برگزار کرد.

سیدابراهیم عماد، رئیس شورای رهبری این شاخۀ حزب جمعیت اسلامی در این نشست می‌گوید که به گرو گرفتن روند انتخابات از سوی برخی افراد، سبب نگرانی اقشار مختلف جامعه شده است و وضعیت اقتصادی و سیاسی را خراب کرده است.

آقای عماد از کمیسیون مستقل انتخابات می‌خواهد که هرچه عاجل باید نتایج انتخابات ریاست جمهوری را اعلام کند.

ام افزود: "ما خواهان هر چه عاجل اعلام نتایج انتخابات هستیم چون تمام امور روزمره مردم به ویژه مردم غریبکار به فغان رسیده اند."

نشست خبری شاخه‌ای از حزب جمعیت اسلامی در کابل
نشست خبری شاخه‌ای از حزب جمعیت اسلامی در کابل

در همین حال کمیسیون مستقل انتخابات می‌گوید که کارهای تخنیکی انتخابات ریاست جمهوری به پایان رسیده است و نامزدان نباید در برابر کارهای این کمیسیون موانع ایجاد کنند و در این روند با کمیسیون همکار باشند.

ذبیح‌الله سادات، سخنگوی کمیسیون مستقل انتخابات به رادیوی آزادی می‌گوید که آنان فردا یک نشست معلوماتی با تیم‌های انتخاباتی، احزاب سیاسی و نهادهای ناظر ملی و بین‌المللی برگزار خواهند کرد.

او اضافه کرد"کمیسیون در بارۀ برخی موضوعات معلومات ارایه خواهد کرد و از همه کاندیدها می‌خواهیم در قبال پروسه ایستاد نشوند و به کمیسیون همکار باشند تا ما بتوانیم که نتایج ابتدایی را به‌زودترین فرصت اعلام کنیم."

آقای سادات می‌گوید که کمیسیون پس از این نشست معلوماتی در بارۀ اعلام نتایج ابتدایی انتخابات ریاست جمهوری مطابق قانون تصمیم خواهد گرفت.

XS
SM
MD
LG