لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
شنبه ۵ دلو ۱۳۹۸ کابل ۱۲:۴۴

امارات صدور ویزه سیاحت پنج‌ساله را اعلام کرد


برج خلیفه

امارات متحدۀ عربی صدور ویزه سیاحت به اعتبار پنج‌سال را به شهروندان کشورهای جهان به شمول افغانستان اعلام کرد.

شیخ محمد بن راشد آل مکتوم صدراعظم امارات متحدۀ عربی و امیر دبی از طریق توییتر نوشته است، صدور ویزۀ سیاحت به اعتبار پنج‌سال برای شهروندان همۀ کشورها تصویب شده و از آن می‌توان برای سفرهای متعدد به امارات متحدۀ عربی، استفاده کرد.

امارات متحدۀ عربی یکی از مناطق سیاحتی در شرق میانه محسوب می‌شود که سالانه حدود ۲۱ میلیون جهانگرد از آن دیدن می‌کنند.

گران هیواد سخنگوی وزارت خارجۀ افغانستان با تأیید خبر صدور ویزۀ سیاحت امارات متحده به اعتبار پنج‌سال برای افغان‌ها، به رادیو آزادی گفت: "دولت امارات متحدۀ عربی در چوکات برنامه‌های درازمدت گسترش گردشگری در آن کشور تصمیم گرفته، برای شهروندان برخی کشورها که افغانستان هم در بین آن‌ها شامل است، ویزۀ پنج‌ساله توریستی صادر کند."

افغانستان در زمرۀ کشورهایست که شماری از شهروندان آن برای کار یا سیاحت به مناطق مختلف شرق میانه به شمول امارات متحدۀ عربی سفر می‌کنند.

نعمت الله یک باشندۀ شهر کابل با استقبال از این خبر، به رادیو آزادی گفت: "این یک اقدام نیک است، چون تعدادی از افغان‌ها که در امارات متحدۀ عربی کار می‌کنند، باید هر دو سال برای تمدید ویزۀ اقامت‌شان پول زیاد بپردازند."

اما تصمیم اخیر امارات متحدۀ عربی در مورد ویزۀ اقامت در آن کشور نیست، صرف ویزۀ سیاحت به آن کشور را شامل می‌شود.

گران هیواد سخنگوی وزارت خارجۀ افغانستان با تأیید این نکته، گفت: "این ویزه برای اقامت نیست، این ویزه برای بودباش‌های وقفه‌ای در امارات متحدۀ عربی است."

اعلام صدور ویزۀ سیاحت به اعتبار پنج‌سال به امارات متحدۀ عربی در حالی صورت گرفته که تنش‌ها بین ایالات متحدۀ امریکا و ایران در شرق میانه افزایش یافته است.

این تنش‌ها می‌تواند بر وضعیت جهانگردی در آن منطقه تاثیر ناگوار داشته باشد.

اینکه تصمیم امارات متحدۀ عربی در مورد صدور ویزۀ سیاحت به اعتبار پنج‌سال، در این شرایط پر تنش جهانگردان را به سیاحت در آن کشور ترغیب خواهد کرد، یا خیر، زمان به آن پاسخ خواهد داد. اما تردیدی نیست که زمینه را برای افغان‌هایی که برای استراحت، یا بازدید از اقارب‌شان به امارات متحدۀ عربی می‌روند، سهل تر می‌سازد.

XS
SM
MD
LG