لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
سه شنبه ۱۲ حمل ۱۳۹۹ کابل ۱۱:۵۸

باقر محقق از سوی برادرش به قتل رسید


باقر محقق پسر محمد محقق

حسین فرزند محمد محقق رهبر حزب وحدت اسلامی مردم افغانستان صبح امروز یکشنبه (۲۰ دلو) در خانه‌اش در مربوطات حوزه سوم امنیتی پولیس کابل در پی یک تیر اندازی، برادرش محمد باقر محقق را به قتل رساند.

پولیس کابل می‌گوید که این حادثه به دنبال درگیری رخ داده و به شمول حسین هشت تن دیگر از نزدیکان محمد محقق زخمی شده‌اند.

زخمی‌ها به شفاخانه انتقال داده شده اما از چگونگی وضعیت صحی‌شان اطلاعی در دست نیست.

پولیس گفته که بررسی‌ها در باره این رویداد ادامه دارند.

سید محمد روشندل فرمانده پولیس کابل در این باره به رادیو آزادی گفت: "متأسفانه یک درگیری میان فرزندان استاد محقق در داخل خانه‌شان صورت می‌گیرد که یک برادر، برادر خود را به نام باقر به قتل رساند. به شمول حسین نام که عامل قضیه است هشت نفر زخم برداشته اند."

اما محمد محقق در حساب کاربری فیسبوک خود نوشته که محمد حسین پسرش مشکل روانی داشت و در این اواخر بیماری او حاد شده بود.

به نوشته آقای محقق، محمد حسین صبح زود امروز محمد باقر را در خواب به قتل رسانده است.

او همچنان نوشته است: "به تعقیب آن به سوی گاردهای امنیتی که برای مهار حادثه و دستگیری وی اقدام کرده بودند، فیر نموده و چند تن از آنان را مجروح می‌سازد اما سرانجام پس از اقدام نیروهای امنیتی محل اقامت اینجانب دستگیر و به شفاخانه منتقل شده و باالفعل قضیه خاتمه یافته است."

به دنبال این رویداد محمد اشرف غنی رئیس جمهوری افغانستان که در حال حاضر در امارات متحده عربی به سر می‌برد از طریق تلفون با محمد محقق غمشریکی کرده است.

همچنان برخی مقام‌های حکومتی دیگر و چهره‌های سیاسی از جمله عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه و حامد کرزی رئیس جمهوری پیشین برای غمشریکی به خانۀ محقق رفته اند.

محمد باقر محقق تحصیل کرده‌ی علوم سیاسی بود و در انتخابات ولسی جرگه در سال گذشته خود را نامزد کرده بود اما به مجلس راه نیافت. او در برخی سفر‌های خارجی در کنار پدرش محمد محقق دیده می‌شد.

XS
SM
MD
LG