لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
یکشنبه ۱۰ حمل ۱۳۹۹ کابل ۰۶:۴۷

کاروان زهر

در ولایت لوگر بیش از ۳۰۰ کیلوگرام مواد مخدر کشف شد

آرشیف

پولیس ولایت لوگر با انجام عملیات در این ولایت، بیش از سه صد کیلوگرام مواد مخدر را کشف کرد.

شاهپور احمدزی سخنگوی قوماندانی امنیه لوگر به رسانه‌ها گفت: "این عملیات که در پل علم مرکز این ولایت انجام شد و در جریان آن درگیری مسلحانه نیز صورت گرفت، در نتیجه بیش از سه صد کیلوگرام چرس به دست پولیس افتاد.

او افزود: "پولیس ملی عملیات را در منطقه آب چکان مرکز ولایت لوگر اجراء کردند که در جریان آن ۳۱۸ کیلوگرام مواد مخدر شامل بنگدانه و چرس خام به دست این نیروها افتاد. پولیس در هنگام این عملیات با تولید کننده‌گان مواد مخدر درگیر شد و پس از درگیری نیم ساعته دو تن دستگیر شدند."

قابل یادآوری است که قاچاقبران اکثراً موادمخدر را از ولایت ننگرهار و از طریق مرکز و ولسوالی‌های ولایت لوگر به غزنی و میدان وردک قاچاق می‌کنند.

تازه‌ترین خبرهای روز را این‌جا دنبال کنید

مقدار زیاد مواد مخدر و تیزاب در ولایت نیمروز به دست پولیس افتاد

آرشیف

مقدار زیاد مواد مخدر و تیزاب در ولایت نیمروز به دست پولیس افتاد.

الله‌داد فدایی قوماندان امنیه نیمروز به رادیو آزادی گفت: "پولیس این ولایت به تاریخ ۲۷ حوت عملیاتی را در اطراف شهر زرنج مرکز این ولایت اجرا کردند که در جریان آن ۶۰ لیتر تیزاب و دوازده کیلو و ۸۰۰ گرام تریاک بدست این نیروها افتاد.

کسی به اتهام قاچاق و نگهداری این مواد دستگیر نشده است.

یک ذخیره‌گاه مواد مخدر در ننگرهار نابود کرده شد

آرشیف

پولیس خاص مبارزه علیه مواد مخدر با انجام عملیات در ننگرهار، یک ذخیره‌گاه بزرگ مواد مخدر را نابود کرد.

اسدالله یادگاری سخنگوی معینیت مبارزه علیه موادمخدر به رادیو آزادی گفت: "این عملیات که توسط پولیس خاص مبارزه علیه موادمخدر و به همکاری پولیس ننگرهار در ولسوالی دوربابای این ولایت بالای یک ذخیره‌گاه موادمخدر انجام شد."

او افزود: "در جریان این عملیات، ۸۷ کیلوگرام چرس و ۳۴ کیلوگرام تریاک به دست این نیروها افتاد."
دو میل اسلحه نیز از محل به‌دست آمده، اما کسی به اتهام نگهداری این مواد دستگیر نشده است.

بیش از ۵۰۰ کیلوگرام مواد مخدر در ولایت خوست از بین برده شد

آتش زدن مواد مخدر

بیش از پنجصد کیلوگرام مواد مخدر و مشروبات الکُلی در ولایت خوست از بین برده شد.

در خبرنامه قوماندانی امنیه ولایت خوست آمده است، پولیس مبارزه علیه مواد مخدر ولایت خوست در دو سال گذشته با انجام بیش از یک صد عملیات در مرکز و ولسوالی های این ولایت، ۱۸۲ کیلو گرام مواد مخدر شامل هیرویین، چرس و تریاک و ۳۹۴ لیتر مشروبات الکُلی را ضبط کرده بودند و این مواد به تاریخ ۲۶ حوت حریق گردید.

افراد دستگیر شده به اتهام قاچاق این مواد از سوی نهادهای عدلی و قضایی به جزا محکوم شده اند.

دو پولیس به اتهام قاچاق مواد مخدر در نیمروز دستگیر شدند

آرشیف، عکس جنبه تزئینی دارد

دو منسوب پولیس به اتهام قاچاق بیش از سه صد کیلوگرام مواد مخدر در ولایت نیمروز دستگیر شدند.

الله داد فدایی قوماندان امنیه نیمروز به رادیو آزادی گفت، این دو منسوب پولیس ۳۲۹ کیلوگرام تریاک را از ولسوالی بکواه ولایت فراه در یک موتر کرولا بارگیری کرده و قصد داشتند آنرا به شهر زرنج مرکز ولایت نیمروز قاچاق کنند، اما هنگام تلاشی وسایط دستگیر و مواد مخدر مذکور نیز ضبط شد.

از نزد این دو تن کارت پولیس و دو میل اسلحه نیز بدست آمده است.

بیش از ۷۰ کیلوگرام مواد مخدر در ننگرهار ضبط شد

آرشیف، مواد مخدر ضبط شده

پولیس ننگرهار بیش از ۷۰ کیلوگرام مواد مخدر را در این ولایت ضبط کرد.

عطاالله خوگیانی سخنگوی والی ننگرهار در صحبت با رادیو آزادی گفت، پولیس ننگرهار با انجام سه عملیات جداگانه در ولسوالی مهمند دره، خوگیانی و ناحیه سوم شهر جلال آباد، ۷۱ کیلوگرام موادمخدر، شامل هیرویین، شیشه، تریاک و چرس را کشف و ۹ تن را به اتهام قاچاق آن دستگیر کردند.

به گفته آقای خوگیانی، پولیس ننگرهار در سه هفته گذشته هفت صد کیلوگرام موادمخدر را در این ولایت ضبط کرده و ۳۸ تن نیز به اتهام قاچاق آن دستگیر شده اند.

پولیس هرات از قاچاق هزاران کیلوگرام بنگدانه جلوگیری کرد

ولایت هرات در نقشه افغانستان

پولیس هرات از قاچاق هزاران کیلوگرام بنگدانه به این ولایت جلوگیری کرد.

در خبرنامه قوماندانی امنیه ولایت هرات آمده است، (۵۳۵۵) کیلوگرام بنگدانه که از ولایت هلمند در یک موتر بارگیری شده و قرار بود به ولایت هرات قاچاق شود، به تاریخ ۲۰ حوت هنگام تلاشی وسایط در شهر هرات کشف و ضبط شد.

راننده موتر به اتهام قاچاق این مواد دستگیر شده است.

پولیس کابل از قاچاق مواد مخدر جلوگیری کرد

آرشیف، مواد مخدر ضبط شده

پولیس کابل در دو اقدام جداگانه از قاچاق چندین کیلوگرام موادمخدر و تابلیت‌های نشه آور به کابل جلوگیری کرد.

فردوس فرامرز سخنگوی پولیس کابل به رادیو آزادی گفت، در اقدام نخست، یک تن که می‌خواست دوازده کیلوگرام چرس را از شمال به کابل قاچاق کند، هنگام بازرسی در دروازه شمالی کابل دستگیر شد.

در اقدام دوم، ۱۱ کیلوگرام چرس و ۷۰۰ تابلیت نشه آور زمانی به دست آمد که دو تن می‌خواستند در ناحیه های ۸ و ۱۶ شهر کابل آنرا بالای معتادین مواد مخدر به فروش برسانند.

'بیش از ۶۰ عملیات علیه قاچاقبران مواد مخدر راه اندازی شده است'

آرشیف، شماری از نیروهای افغان

پولیس مبارزه علیه مواد مخدر وزارت داخله در هفت روز گذشته بیش از شصت عملیات را علیه قاچاقبران انجام داده اند.

اسدالله یادگاری سخنگوی معینیت مبارزه علیه موادمخدر وزارت داخله به رادیو آزادی گفت، این عملیات توسط پولیس و قطعات خاص پولیس مبارزه علیه مواد مخدر در بیست ولایت کشور انجام شد.

او افزود: "در جریان این عملیات بیش از شصت تُن موادمخدر کشف و ضبط شده و به اتهام قاچاق و نگهداری آن ۷۵ تن مظنون دستگیر شده اند. مواد مخدر ضبط شده شامل هیرویین، تریاک، چرس، شیشه، مشروبات الکُلی و تابلیت‌های نشه آور می‌باشد."

قابل یاد آوری است که از نزد این متهمان سلاح نیز به دست آمده است.

بیش از ۶۰ کیلو گرام موادمخدر در ولایت هلمند ضبط شد

آرشیف

بیش از ۶۰ کیلو گرام موادمخدر در ولایت هلمند ضبط شد.

در خبرنامه قوماندانی امنیه ولایت هلمند آمده است که پولیس مبارزه علیه مواد مخدر هلمند با انجام عملیات در شهر لشکرگاه، ۶۰ کیلوگرام چرس و بیش از سه کیلو گرام شیشه را از یک منزل مسکونی کشف و ضبط کرد.

دو تن به اتهام قاچاق و نگهداری این مواد دستگیر شده‌اند.

چندین تن در کابل به اتهام فروش مواد مخدر بازداشت شدند

آرشیف

پولیس کابل چندین تن را هنگام فروش بیش از ۳۰ کیلوگرام موادمخدر در شهر کابل دستگیر کرد.

فردوس فرامرز سخنگوی قوماندانی امنیه کابل به رادیو آزادی گفت که در عملیات نخست که به تاریخ ۱۳ حوت انجام شد، پولیس مبارزه علیه موادمخدر سه تن را هنگامی در مربوطات ناحیه پنجم شهر کابل دستگیر کرد که می‌خواستند ۲۴ کیلوگرام شیشه را که از نیمروز به‌کابل قاچاق شده بود، بالای پرچون فروشان توزیع کند.

در عملیات دوم که در ناحیه‌های هشتم و شانزدهم اجراء شد، ۷۰۰ قرص تابلیت‌های نشه‌آور، دو کیلوگرام شیشه و ۱۱ کیلوگرام چرس از نزد هفت تن پرچون فروش ضبط و متهمان نیز دستگیر شدند.


کشف و ضبط بیش از ۱۰۰ کیلوگرام موادمخدر از ولایت ننگرهار

آرشیف

در دو عملیات در ولایت ننگرهار بیش از یک صد کیلوگرام مواد مخدر به‌دست پولیس افتاد.

اسدالله یادگاری سخنگوی معینیت مبارزه علیه مواد مخدر به رادیو آزادی گفت که در عملیات نخست که در ولسوالی "سُرخ رود" ننگرهار انجام شد، در جریان آن ۸۵ کیلوگرام تریاک و ۳۴ کیلوگرام چرس به‌دست پولیس افتاد.

در اقدام دوم، پولیس مبارزه علیه مواد مخدر هنگام تلاشی وسایط در شهر جلال آباد، ۹ کیلو گرام شیشه و یک اندازه تابلیت‌های نشه‌آور را در ناحیه دوم از یک موتر ضبط کرد که قرار بود به شهر جلال آباد قاچاق شود.

پنج تن به‌اتهام قاچاق این مواد دستگیر شده‌اند.

۸ تن به اتهام قاچاق مواد مخدر در هرات دستگیر شدند

موقعیت ولایت هرات در نقشه افغانستان

هشت تن هنگام قاچاق مواد مخدر در ولایت هرات دستگیر شدند.

در خبرنامه پولیس هرات آمده است، پولیس مبارزه علیه مواد مخدر این ولایت با انجام سه عملیات جداگانه در شهر هرات، هشت تن را به اتهام قاچاق دوازده کیلوگرام شیشه، هیرویین و چرس دستگیر کرد.

این افراد مواد مخدر مذکور را از ولسوالی‌های هرات جهت توزیع بالای پرچون فروشان به شهر قاچاق کرده بودند که از سوی پولیس دستگیر شدند.

۵ تن به اتهام ۳ قضیه قاچاق مواد مخدر در ننگرهار دستگیر شدند

آرشیف، عکس جنبه تزئینی دارد

بیش از سه صد کیلوگرام مواد مخدر طی سه عملیات جداگانه در ولایت ننگرهار ضبط شد.

در خبرنامه وزارت امور داخله آمده است، پولیس ننگرهار با انجام عملیات در ناحیه نهم شهر جلال آباد، مقدار ۴۶ کیلوگرام چرس را از یک موتر کشف و ضبط کرد.

در عملیات دوم که در ولسوالی شیرزاد انجام شد، ۲۸۵ کیلوگرام چرس خام و ۲ کیلوگرام تریاک از یک خانه بدست آمد و در عملیات سومی نیز در ناحیه نهم شهر جلال آباد، ۴۶ کیلوگرام چرس از یک موترسایکل باربری بدست آمد.

پنج تن به اتهام این سه قضیه قاچاق مواد مخدر دستگیر شده اند.

'ظرف یک ماه ۱۰۱ تن به جرم قاچاق مواد مخدر زندانی شدند'

آرشیف

محاکم مرکز عدلی و قضایی مبارزه علیه مواد مخدر در یک ماه گذشته در رابطه به ۶۱ قضیه قاچاق مواد مخدر حکم صادر کرده است.

خالد موحد سخنگوی مرکز عدلی و قضایی مبارزه علیه مواد مخدر به رادیو آزادی گفت، ۱۰۱ تن، به شمول یازده مامور دولت در این قضایای قاچاق مواد مخدر شامل بودند که از یک الی ۳۰ سال زندان محکوم به مجازات شدند.

در سی روز گذشته ۸۲ قضیه تازه قاچاق موادمخدر همراه با ۱۰۱ تن مظنون از سوی نیروهای امنیتی به این مرکز فرستاده شده و سارنوالی این مرکز به آن رسیدگی می‌کند.

از جمله افرادی که تازه بازداشت شده اند، ۲۵ تن آنان کسانی اند که می‌خواستند مواد مخدر را در بطن‌های‌شان از طریق میدان‌های هوایی کشور به خارج قاچاق کنند.

بیشتر "لود" شود

XS
SM
MD
LG