لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
چهارشنبه ۱۴ جوزا ۱۳۹۹ کابل ۰۷:۵۲

نیویارک تایمز: ده‌ها نفر از اعضای خاندان سلطنتی سعودی به وایروس کرونا مبتلا شده اند


روزنامه می‌نویسد که شاه سلمان پادشاه عربستان سعودی خود را در قصرِ یکی از جزیره‌ها در نزدیکی جده منزوی کرده است.

روزنامه نیویارک تایمز به‌معلوماتی دسترسی پیدا کرده که از ابتلای ده‌ها نفر از اعضای خاندان سلطنتی وسیع عربستان سعودی به وایروس کرونا خبر می‌دهد.

روزنامه نیویارک تایمز درگزارش خود می‌افزاید که والی ریاض شهزاده فیصل بن بندردرحال حاضر دربخش مراقبت جدی در شفاخانه بستر است.

شاه سلمان پادشاه عربستان سعودی و ولی‌عهد محمد بن سلمان به گفته روزنامه در دو محل جداگانه درساحل بحیره قلزم خود را منزوی کرده اند.

روزنامه ازقول یک شخص نزدیک به خاندان سلطنتی می‌نویسد که باور براین است که حدود ۱۵۰ نفر از افراد خاندان وسیع آل سعود اعم از مرد وزن به وایروس کرونا مصاب شده اند و داکتران شفاخانه تخصصی شاه فیصل که اعضای خاندان سلطنتی عموماً به آن مراجعه می‌کنند در حالت آماده باش قرار داده شده اند. ازاین داکتران خواسته شده که برای استقبال شخصیت‌های ارشد از مناطق مختلف کشور آمادگی بگیرند.

یک کاپی از رهنمود الیکترونیکی که ازسوی ادارۀ شفاخانه شاه فیصل به داکتران ارشد این شفاخانه سه شنبه شب ارسال شده در دسترس روزنامه قرار گرفته است.

در این رهنمود به مسئولان شفاخانه دستور داده شده تا مریضان دارای بیماری‌های مزمن را هرچه زود تر رخصت کنند و از استقبال مریضان جدید به استثنای حالات بسیار عاجل خودداری شود.

گزارش نیویارک تایمز می‌افزاید که شفاخانه تخصصی شاه فیصل در ریاض ۵۰۰ بستر آماده می‌کند.

روزنامه می‌نویسد که شاه سلمان پادشاه عربستان سعودی که ۸۴ سال عمر دارد خود را در قصرِ یکی از جزیره‌ها در نزدیکی جده منزوی کرده است.

سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان سعودی با همراه با محمد بن سلمانولی‌عهد این کشور
سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان سعودی با همراه با محمد بن سلمانولی‌عهد این کشور

طبق گزارش، ولی عهد شهزاده محمد بن سلمان که ۳۴ سال عمر دارد اوهم با شمای از دستیاران نزدیک و مشاوران خود دریک جای دور دست در امتداد این ساحل مسکن گزین شده است.

اولین مورد مثبت وایروس کرونا در عربستان سعودی ۶ هفته پیش گزارش شد.

روزنامه می‌نویسد که رقم بلند ابتلا در خاندان سلطنتی واکنش سریع وگسترده ریاض دربرابر این وبا را توضیح می‌دهد.

حکومت عربستان سعودی ورود نمازگذاران وزایران به مکه ومدینه را ممنوع ، همۀ پروازها را لغو وراه های رفت وآمد به این کشور را مسدود ساخته است.

نیویارک تایمز می٬نویسد که مصاب شدن این شمار از افراد خاندان سلطنتی عربستان سعودی و صدراعظم بریتانیا وجان باختن شماری از مقام‌های ارشد ایران نشان می‌دهد که وایروس کرونا میان غنی و فقیرکدام تفاوت قایل نیست.

XS
SM
MD
LG