لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
سه شنبه ۱۱ قوس ۱۳۹۹ کابل ۰۴:۵۴

در حمله گروهی به شفاخانۀ در کابل به شمول دو نوزاد ۱۴ تن کشته شده‌اند

وزارت داخله افغانستان این حمله حوالی ساعت ۱۰:۰۰ قبل از ظهر امروز در مربوطات حوزه سیزدهم شهر کابل صورت گرفته است.


محل حمله امروز شهر کابل

خلاصه

مهاجمان مسلح بالای یک شفاخانه در مربوطات حوزه سیزدهم شهر کابل در منطقه دشت برچی حمله کرده‌اند.

وزارت داخله افغانستان می‌گوید این حمله حوالی ساعت ۱۰:۰۰ قبل از ظهر امروز در مربوطات حوزه سیزدهم شهر کابل بالای شفاخانه ملی صد بستر دشت برچی صورت گرفته است.

مروه امینی معاون سخنگوی این وزارت به رادیو آزادی می‌گوید: "حوالی ساعت ۱۰:۰۰ قبل از ظهر امروز در مربوطات حوزه سیزدهم تعدادی از مهاجمین به یکی از شفاخانه‌ها حمله کرده‌اند. پولیس قطعات خاص در ساحه موقعیت گرفته، ساحه انسداد است و جزئیات بیشتر بعداً ارائه خواهد شد."

ذبیح‌الله مجاهد سخنگوی طالبان مسلح دست داشتن این گروه در حمله امروز را رد کرده‌است.

۱۵:۳۳ ۲۳.۲.۱۳۹۹

تازه: در حمله گروهی به شفاخانه ملی صد بستر دشت برچی ۱۴ تن کشته و ۱۵ تن زخمی شده‌اند

طارق آرین سخنگوی وزارت داخله افغانستان می‌گوید "تروریستان به دوام جنایات خود امروز در حمله گروهی به شفاخانه ملی صد بستر دشت برچی به شمول ۲ نوزاد ۱۴ تن از مادران این نوزادان و نرس‌ها را به شهادت رسانده و به شمول زنان، کودکان و مردان ۱۵ تن را زخمی کرده‌اند."

آقای آرین می‌افزاید "این یک جنایت جنگی و بشری است و نیروهای امنیتی افغانستان به شمول سه تبعه خارجی بیش از صد تن را نجات داده‌اند."

۱۴:۴۲ ۲۳.۲.۱۳۹۹

تازه: وزارت داخله افغانستان می‌گوید حمله مهاجمان مسلح به شفاخانه ملی صد بستر دشت برچی با از پا درآوردن مهاجمان پایان یافت.

۱۳:۳۳ ۲۳.۲.۱۳۹۹

تازه: در حمله گروهی به شفاخانه ملی صد بستر دشت برچی تا کنون ۴ تن کشته شده‌اند

وزارت داخله افغانستان می‌گوید " سه تن از مهاجمان مسلح بالای شفاخانه ملی صد بستر دشت برچی شهر کابل، حمله تروریستی را سازماندهی کردند که تا اکنون ۴ تن از افراد ملکی به شهادت رسیده و ۵ تن دیگر به شمول اطفال مجروح گردیده‌اند."

این وزارت می‌افزاید "یک تن از مهاجمان از پا درآمده، منزل اول شفاخانه به گونه کامل از وجود تروریستان پاکسازی گردیده و عملیات نجات و پاکسازی همچنان جریان دارد. تا اکنون ۸۰ تن افراد ملکی شامل کارکنان صحی شفاخانه و کودکان از ساحه نجات داده شده‌اند."

۱۲:۵۷ ۲۳.۲.۱۳۹۹

تازه: وزارت صحت عامه افغانستان می‌گوید از محل حمله به یک شفاخانه در شهر کابل تا کنون به شمول ۳ کودک ۸ زخمی به شفاخانه‌ها انتقال شده‌اند.

بیشتر "لود" شود

XS
SM
MD
LG