لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
یکشنبه ۱۸ جوزا ۱۳۹۹ کابل ۰۱:۴۸

خبر خوش در مقابله با ویروس کرونا؛ نتیجه واکسین آزمایشی در امریکا مثبت بوده است


آرشیف

شاید خبر خوش در مقابله با ویروس کرونا در راه باشد. شرکت بیوتکنولوژی مدرنا واکسین آزمایشی ضد ویروس کرونا را در ایالات متحدۀ امریکا تطبیق کرده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، این واکسین آنتی بادی‌های محافظتی را در گروه کوچک ۴۵ نفری داوطلبان، تولید کرده است.

این معلومات براساس اظهارات ۸ نفر نشر شده که در مرحلۀ آزمایشی واکسین در ماه مارچ، شرکت کرده بودند.

واکسین شرکت بیوتکنولوژی مدرنا یکی از ۱۰۰ واکسینی است که برای محافظت انسان در برابر ویروس کرونا، تحقیقات روی آن ادامه دارد.

به گزارش رویترز، این مطالعه نشان می‌دهد که به طور کلی این واکسین بی‌خطر است و همه شرکت کنندگان در آزمایش آن، آنتی بادی‌های ضد ویروس کرونا را تولید کردند.

به گفتۀ شرکت بیوتکنولوژی مدرنا، تجزیه و تحلیل عکس العمل بدن هشت تن نشان داده، افرادی که ۱۰۰ میکروگرام و افرادی که ۲۵ میکروگرام این واکسین را دریافت کرده اند، در مقایسه با شفایافتگان از بیماری ویروس کرونا دارای سطح بالاتری از انتی بادی محافظتی برای دفع ویروس کرونا بوده اند.

همزمان شرکت مدرنا به روز دوشنبه (۱۸ می) به ارزش ۱.۳۴ میلیارد دالر سهام این شرکت را با قیمت پیشنهادی ۷۶ دالر برای هر سهم به بازار عرضه کرد.

این شرکت قبلاً گفته بود، قصد دارد برای جمع آوری پول برای تولید واکسین بر ضد ویروس کرونا، ۱.۲۵ میلیارد دالر سهام مشترک را به فروش برساند.

رویترز گفته است حکومت امریكا در ماه اپریل سالجاری میلادی از طریق ادارۀ توسعه و تحقیقات پیشرفتۀ بیوتکنولوژی (BARDA) که بخشی از وزارت صحت و خدمات انسانی امریكا است، با ۴۸۳ میلیون دالر از تحقیقات شرکت بیوتکنولوژی مدرنا در زمینۀ ساختن واکسین بر ضد ویروس کرونا، حمایت کرده است.

در ماه می، شرکت بیوتکنولوژی مدرنا، همکاری استراتژیک ۱۰ ساله را با گروپ لونزا اعلام کرد که به این شرکت اجازه می دهد تا پایان سال ۲۰۲۱ میلادی تا ۱ میلیارد دوز ۵۰ میکروگرامی این واکسین را تولید کند.

XS
SM
MD
LG